Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

باززایی ریشه های خشونت در آلمان پس از جنگ جهانی دوم با تکیه بر آراء اسلاوی ژیژک مطالعه موردی (آنسلم کیفر_ گئورگ بازلیتس)

Year: 1398
COI: JR_VISUA-4-2_007
Language: PersianView: 382
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میترا بهرام پور - پژوهش هنر_دانشکده هنر_دانشگاه آزاد اسلامی_تواحد تهران مرکز
محمدرضا شریف زاده - دانشیار گروه پژوهش هنر دانشکده هنر دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز

Abstract:

خشونت تسری شده از جنگ در یک جامعه و عواقب آن در یک برهه زمانی خاص تمام نمی­ شود و در ادوار مختلف، باقی می ماند. تحقیرها و سرخوردگی­های ناشی از جنگ توسط هنرمند تا مدت­ها پس از آن، به­ صورت­های مختلف در آثار هنری نمود پیدا می ­کند. این پژوهش، قصد دارد تا به بررسی تاثیرات جنگ بر آثار هنرمندانی بپردازد که تحت تاثیر دوره پرتلاطم بعد از جنگ، آثار خویش را خلق کرده­ اند و در پی آن است که نشان دهد، چگونه مفاهیم ناشی از سرکوب، هم­چون خشونت در آثار هنری نمود می ­یابد با بررسی فرم و محتوای آثار هنرمندانی که تنها با ویرانه­ های پس از جنگ روبه رو بوده­ اند، به این پرسش می ­پردازد که شرایط اجتماعی و سیاسی، چگونه می ­تواند بر آثار هنرمندان آن عصر و بعد از آن، تاثیر بگذارد هم­چنین، بازنمایی خشونت و  فقدان هویت در آثار این هنرمندان تا چه میزان موفق عمل کرده است روش پژوهش در این مقاله، توصیفی-تحلیلی است و با استفاده از منابع کتاب خانه ای صورت پذیرفته است. چند نمونه از آثار هنرمندان معاصر آلمانآنسلم کیفر- گئورگ بازلیتس، و نوع ارتباط آن با دیدگاه ژیژک در باب خشونت را -که خشونت پنهان را موثرتر از خشونت آشکار می ­داند- از لحاظ فرم و معنا و مفهوم مورد کنکاش قرار می­ دهد. این پژوهش نشان می­ دهد، اثر هنری با وجود این­­که همیشه در طول تاریخ هنر، زیبا تلقی ­شده، برای بازنمایی زشتی­ ها و نابرابری ­ها، عقیم مانده است. زیرا اثر هنری از سوی مخاطب زیبا تلقی ­شده و این برای هنرمند معترض به شرایط اجتماعی، نوعی شکست محسوب می ­شود. 

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_VISUA-4-2_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1029643/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهرام پور، میترا و شریف زاده، محمدرضا،1398،باززایی ریشه های خشونت در آلمان پس از جنگ جهانی دوم با تکیه بر آراء اسلاوی ژیژک مطالعه موردی (آنسلم کیفر_ گئورگ بازلیتس)،https://civilica.com/doc/1029643

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 17,157
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support