ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

امکان سنجی و طراحی شبکه پایدار پیاده در مراکز شهری با تاکید بر نگاه کاربران (مطالعه موردی: مرکز شهر بابل)

Year: 1398
COI: JR_SAUD-7-2_012
Language: PersianView: 96
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هادی پندار - استادیار، گروه طراحی شهری، دانشگا هنر تهران، ایران.
هادی آقاجانی - کارشناس ارشد، طراحی شهری، دانشگاه هنر تهران، ایران.

Abstract:

امروزه بسیاری از شهرهای ایران با کاهش سرزندگی در مراکز شهری روبه رو هستند. رشد بی رویه مجتمع های تجاری در لبه های بیرونی و فرسودگی بناها و محدودیت های فضایی و دسترسی در مراکز شهرها را می توان از مهم ترین علل شکل گیری این ناپایداری دانست. ایجاد شبکه پیاده رهوار از جمله رویکردهایی است که به دلیل فقدان نگاه جامع و علی رغم داشتن فواید موضعی، تا کنون نتایج پایدار و گسترده ای در ایران نداشته است. هدف از این پژوهش به کارگیری نگاه کاربران جهت امکان سنجی و توسعه شبکه فضای پیاده جهت باززنده سازی مراکز شهرهای متوسط است. پرسش اصلی پژوهش نحوه به کارگیری نگاه کاربران در بازنگری و ترمیم فضاهای موجود به عنوان شبکه ای منسجم و کارآمد از عرصه های پیاده­مدار در مرکز شهر بابل است. این پژوهش به روش مورد پژوهی انجام شده که با روش مصاحبه نیمه ساختاریافته و مشاهده نظاممند برای جمع آوری اطلاعات همراه شده است. ابتدا به منظور سنجش کیفیت های اولیه مصاحبه عمیق با 5 نفر از متخصصان صورت گرفت. کیفیت های استخراج شده در قالب پرسشنامه که شامل 13 کیفیت و 28 سوال بود، در مرکز شهر بابل، به تعداد 96 عدد از استفاده کنندگان فضا مورد پیمایش قرار گرفت. نتایج این پژوهش نشان می دهد، کیفیت های مورد نظر مردم در طراحی شبکه فضاهای پیاده ی پایدار را می توان در 5 گروه طبقه بندی کرد. بر این اساس کیفیت های ملموس تر مانند سرسبزی در اولویت اول،  نقش انگیزی، ایمنی و امنیت  و خارج کردن فعالیت های ناسازگار در اولویت دوم، هویت، اتصال با ساختار حرکت، نفوذپذیری پیاده در اولویت سوم، خوانایی و استخوان بندی فضایی در اولویت چهارم و تنوع و جذابیت فعالیت در اولویت پنجم قرار گرفتند.

Keywords:

نگاه کاربران, امکان سنجی, شبکه فضای پیاده, سرسبزی و نقش انگیزی, مرکز شهر بابل

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SAUD-7-2_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1034197/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پندار، هادی و آقاجانی، هادی،1398،امکان سنجی و طراحی شبکه پایدار پیاده در مراکز شهری با تاکید بر نگاه کاربران (مطالعه موردی: مرکز شهر بابل)،،،،،https://civilica.com/doc/1034197

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support