بررسی اثر نانوذرات در لنت ترمز

Publish Year: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 1,289

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

NNTC01_767

تاریخ نمایه سازی: 8 آبان 1389

Abstract:

به گزارش سرویش پژوهشی ایسنا سیستم ترمز وسایل نقلیه از جمله مهمترین اجزای آنها به شمار می رود چرا که ایمنی وسیله نقلیه و سرنشینان آن به چگونگی عملکرد سیستم ترمز بستگی دارد از میان اجزا مجموعه ترمز عضو اصطکاکی نقش قابل توجهی را در قابلیت ترمزگیری سیستم تحت شرایط دمایی و مکانیکی مختلف عهدهدار می باشد علاوه براین میزان صدازدایی فرمان زدگی و طول عمر لنت نیز به عضو اصطکاکی بستگی دارد. روشها و تکنیکهای بسیارزیادی طی چند سال اخیر توسط محققان و پژوهشگران به عنوان دستاوردهای پژوهشی ارائه شده است که در کاهش میزا و دامنه صدا یا زوزه می توانندموثر واقع شوند با افزودن نانوگرافیت به ماده اصطکاکی پیش بینی میشود علاوه بر کنترل انتشار و تشدد فرکانسهای صدازا قابلیت میرایش ارتعاشات توسط ماده اصطکاکی را افزایش داده و از استحکام مکانیکی و مقاومت سایشی بالایی برخودار می نماید هدف ازاین پژوهش استفاده از ماده نانوگرافیت بهعنوان تعدیل کننده اصطکاک و افزایش قابلیت میرایش ارتعاشات و فرکانسهای صدایی توسط ماده اصطکاکی می باشد.

Authors

شهاب الدین احمدی ندوشن

شرکت علم و صنعت اتیه کویر

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :