ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی عوامل موثر بر مقاوم سازی ابنیه های آموزشی

Year: 1399
COI: PSHCONF10_037
Language: PersianView: 203
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید احمد حسینی - کارشناسی عمران –عمران

Abstract:

این پژوهش به منظور شناسایی عوامل موثر بر مقاوم سازی ابینه های آموزشی انجام گرفته است. این پژوهش از لحاظ هدف کاربردی، به روش توصیفی- پیمایش انجام شد. جامعه آماری تحقیق شامل کلیه دست اندرکاران پروژه های مقاوم سازی سازمان نوسازی مدارس و به صورت خاص، مشاوران مقاوم سازی وخدمات جنبی سازمان وکارشناسان دفتر فنی (که غالبا وظیفه مطالعات اولیه، طراحی معماری، سازه و تاسیسات مکانیکی و برقی و نیز برآورد هزینه ها را بر عهده دارند)، مهندسین ناظر ساختمانی و تاسیسات (که وظیفه نظارت بر حسن اجرای پروژه، به آنها محول شده است) و پیمانکاران این سازمان (که به عنوان مجری عملیات ساختمانی محسوب می شوند و عملیات اجرایی پروژه را به عهده دارند)، بود. از آنجا که امکان بررسی کل جامعه آماری مورد نظر مقدور نبود و با توجه به محدودیت ها و معذوریت های یک سازمان دولتی، از طریق نمونه گیری آسان یا در دسترس، تعداد 22 نفر از میان کارشناسان دفتر فنی، مهندسین ناظر و تعداد 8 نفراز پیمانکاران اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان و تعداد 22 نفر مشاوران مرتبط با کار مقاوم سازی این استان جهت پاسخگویی به پرسشنامه انتخاب شدند.درراستای استخراج عوامل موثر بر مقاومسازی ابنیه های آموزشی با توجه به شرایط موجود در سازمان نوسازی مدارس و آشنایی انجام گرفته با محیط و شرایط خاص مقاوم سازی فضاهای آموزشی و پرورشی و چرخه عمر آنها، پرسشنامه اولیه تهیه و جهت تعیین اولویت های اصلی در اختیار افراد مربوطه قرار گرفت. و در شاخص هایی که بالای نمره 50 کسب کردند به عنوان عوامل موثر بر مقاوم سازی ابینه های آموزشی مد نظر قرار گرفت. روایی پرسشنامه به صورت صوری و محتوایی و پایایی آن با استفاده از آلفای کرونباخ محاسبه و تایید شد. داده های به دست آمده با استفاده از نرم افزارهای اکسل و SPSS نسخه 23 تجزیه و تحلیل شد. نتایج نشان داد که عوامل موثر بر مقاومسازی مدارس را می توان از سه دیدگاه مشاوران، کارشناسان و پیمانکاران مورد ارزیابی قرار دارد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF10_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1113415/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی، سید احمد،1399،شناسایی عوامل موثر بر مقاوم سازی ابنیه های آموزشی،10th National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1113415

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support