ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثرمقدار فرکانس بر جابجایی های گود مسلح شده به روش میخ گذاری در مجاورت پی ماشین آلات تحت بار زلزله

Year: 1399
COI: ICRSIE05_152
Language: PersianView: 190
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی سیاوش نیا - استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
میثم مداح - دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی ژئوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکزی

Abstract:

در شرایطی که بدلیل نیاز ساختگاه پروژه لازم است پی ماشین آلات بر سطح فوقانی مجاور گود مسلح شده به روش میخ گذاری که برای پایدارسازی گود بکار گرفته، قرار گیرد. در این حالت گود مسلح شده به روش میخ گذاری علاوه بر بار استاتیکی قائم و افقی، تحت بار سیکلی ناشی از ماشین آلات قرار می گیرد. از آنجایی که از جمله معیارهای لازم جهت طراحی پی ماشین آلات و دیوارهای میخ گذاری شده بررسی پایداری ناشی از وقوع زلزله علی الخصوص در هنگام فعالیت پی ماشین آلات در مناطق لرزه خیز که وقوع زلزله بسیار محتمل است، می باشد. این تحقیق بر آن است که پایداری گود مسلح شده به روش میخ گذاری در مجاورت پی ماشین آلات را با مدلسازی های مختلف محاسبه نماید. در این تحقیق مدلسازی دوبعدی ساختمان هیا مجاور با نرم افزار PLAXIS 2D V8.6 انجام شده است. نتایج شاخص حاصل از تحقیق حاضر به ترتیب شامل: افزایش حداکثر جابجایی قائم زیر پی ماشین آلات در پشت پوسته در زمان اعمال بار به تنهایی به صورت بار سیکلی ماشین آلات در فرکانس های مختلف، خاصاً متأثر از فرکانس تشدید بار سیکلی که در این تحقیق فرکانس 7/5Hz است که منجر به بیشترین افزایش حداکثر جابجایی قائم (50%) نسبت به فرکانس قبل از تشدید شده است. تأثیر این فرکانس تشدید زمانی که بار به صورت ترکیب بار سیکلی با باردینامیکی زلزله بر گود میخ گذاری شده اعمال می شود، تأثیر قابل توجه ایی بر مقدار حداکثر جابجایی قائم زیر پی دارد. ضمناً اعمال دوبار فوق الذکر به صورت ترکیبی بمراتب تأثیر بیشتری (3/71 برابری در حالت فرکانس تشدید) بر مقدار حداکثر جابجایی قائم زیر پی نشان می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRSIE05_152. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1116041/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سیاوش نیا، مهدی و مداح، میثم،1399،اثرمقدار فرکانس بر جابجایی های گود مسلح شده به روش میخ گذاری در مجاورت پی ماشین آلات تحت بار زلزله،5th.International Conference on Researches in Science & Engineering & 2nd.International Congress on Civil, Architecture and Urbanism in Asia Kasem Bundit University, Bangkok -Thailand،https://civilica.com/doc/1116041

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 15,497
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support