ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی گام به گام اخذ نشان محصول سبز در صنایع با رویکرد بررسی قوانین و برچسب گذاری بین المللی

Year: 1399
COI: UCAECONF02_108
Language: PersianView: 134
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا حاج بابائی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
محمدرضا صبور - دانشیار دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
قربانعلی دزواره - استادیار دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

از چشم انداز تولیدکننده، نگرانی زیست محیطی فزاینده فرصت بازار جدیدی را گشود و بنابراین، به اصطلاح »بازاریابی سبز« پدید آمد. هدف از بوجود آمدن این اصطلاح این بوده است که باعث ارتقای حسن شهرت شرکت نزد مصرف کنندگان و نشان دادن تعهد مسئولانه با ترویج محصولاتی که برتری زیست محیطی دارند، گردد و از طرفی برای سرمایه گذاری روی شیوه های سازگارتر از لحاظ زیست محیطی، شرکتها از ادعاهای سبز استفاده میکردندکه در بسیاری موارد به شکل نوعی لوگوی محصول، اعلامیه و برچسب زنی ابراز میشد. در آغاز هیچ استاندارد یا دستورالعملی برای طراحی و استفاده از چنین برچسبهایی در کار نبود، یعنی این ادعاها هیچ اعتبار یا تنفیذی نداشتند. برنامه های برچسب زنی توسط شرکتهای خصوصی و سازمانهای غیردولتی نیز آغاز شد. هدف عبارت بود از دستیابی به بهبود زیست محیطی با استفاده از نیروهای بازار، و ارائه ی برچسبهای معتبر به مصرف کنندگان که محصولاتی با بار زیست محیطی پایین ترEnvironmental impacts را مشخص میکردند. این مقاله به مرور کلی انواع مختلف برچسب زنی میپردازد. همچنین حاکی از آن است که مصرف کنندگان در معرض برچسبهای بسیار گوناگونی قرار دارند که از اصول قابلیت پایداری مختلفی تبعیت میکنند و معیارهای مختلفی را برآورده میسازند. فهم این تنوع در توصیف محصولات در موقعیت خرید ممکن است دشوار باشد. این مقاله فقط به برچسب هایی اشاره میکند که به مسائل زیست محیطی می پردازند و داوطلبانه هستند. با توجه به موارد مطرح شده در این مقاله شرکتها و صنایع متقاضی دریافت برچسب زیست محیطی می بایست با در نظر گرفتن زیرساختهای موجود، طبقه بندی نوع محصول و یا محصولات و ممیزی های انجام شده بر اساس هر یک از استانداردهای برچسب گذاری نسبت به انجام مراحل فرآیند مدنظر از خدمات مشاورین ذی صلاح بهره گرفته و مدارک و مستندات ادعای خود را جهت اخذ نشان و برچسب مربوطه مطابق دستورالعمل ذکر شده ارائه دهد و طرحواره مد نظر خود را با مناسب ترین شرایط مالی و اقتصادی دریافت نماید.

Keywords:

برچسب زیست محیطی، ارزیابی چرخه عمر ، استاندارد برچسب گذاری، بازاریابی سبز، ممیزی صنایع

Paper COI Code

This Paper COI Code is UCAECONF02_108. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1133256/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حاج بابائی، محمدرضا و صبور، محمدرضا و دزواره، قربانعلی،1399،بررسی گام به گام اخذ نشان محصول سبز در صنایع با رویکرد بررسی قوانین و برچسب گذاری بین المللی،Second Monaco Scientific Conference on Urban Planning, Civil Engineering, Architecture and Environment،،،https://civilica.com/doc/1133256

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,202
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support