Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

مطالعه جریان رودخانه در اطراف پلهای واقع در کانال مرکب

رده بندی دیویی : 627/23
ISBN : 978-600-113-210-0
رده بندی کنگره : TC175شماره کتابشناسی ملی: 5675977
COI: R-1136007Publish: 1 January 2021
Publish Year: 1398Page: 275
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: معماری و شهرسازی - مهندسی عمران و سازه
View: 330

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 275 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

فایل کامل ایبوک با فرمت PDF

Authors

Abstract:

چکیده مقاطع مرکب یکی از مقاطع عرضی متداول خصوصا در رودخانه ها و مسیل های طبیعی می باشند. این مقاطع معمولا از یک مجرای اصلی و یک یا دو سیلاب دشت تشکیل شده اند.

در مواردیکه پل بر روی این نوع مقاطع احداث می گردد، بدلایل اقتصادی و به منظور کاهش طول پل معمولا قسمتی از دشت سیلابی رودخانه مسدود شده و به هنگام سیلاب، رودخانه در مسیر خود با یک تنگ شدگی مواجه می شود.

در شرایط جریان سیلابدشتی، وجود اختلاف سرعت قابل توجه بین کانال اصلی و سیلابدشت ها، سبب بروز یک ناحیه اندرکنشی، در مرز بین زیر مقاطع می شود که تبادل اندازه حرکت جریان در این ناحیه، افت انرژی و تنش برشی قابل توجهی را موجب می شود.

این پدیده که در اعماق سیلابدشتی کم با شدت بیشتری ظاهر می شود باعث می گردد که روش های معمول محاسبات انواع جریان در کانال های منظم، در این کانال ها از کارایی و دقت قابل قبولی برخوردار نباشند.

در این پروژه، ضمن مروری بر مطالعات انجام شده در داخل و خارج کشور در خصوص هیدرولیک جریان اطراف پل های واقع در کانال مرکب، انواع مقاطع مرکب و انواع کوله های پل های رودخانه ای دسته بندی شده است.

برخی از روش های تحلیل هیدرودینامیک جریان در مقاطع مرکب معرفی شده اند و فرضیات هر روش بیان گردیده است. سپس الگوی جریان اطراف کوله های پل به شکل کیفی بررسی شده است.

جهت بررسی دقیق تر موضوع، از نرم افزار سه بعدی Flow۳D استفاده گردید. بدین منظور نرم افزار مربوطه به طور اجمالی معرفی شده و صحت سنجی عملکرد نرم افزار با مدلسازی های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت.

در ادامه مطالب به صورت "بررسی اثر هندسه مقطع کانال مرکب"، "بررسی اثر هندسه کوله "، "بررسی اثر هندسه پل" و "بررسی اثر هیدرولیک جریان بالادست" دسته بندی شده و با استفاده از نرم افزار Flow۳D آزمونهای مختلفی اجرا شد.

سعی بر این بوده است که در آزمون های مختلف مقدار دبی ثابت بماند تا بتوان تحلیل مناسبی از تغییر بقیه پارامترها بدست آورد.

در هر مورد نتایج مورد ارزیابی قرار گرفته و تحلیلی از تغییرات پارامتر سرعت در سیلاب دشت و کانال اصلی ارائه شده است. بررسی های صورت پذیرفته می تواند در تحلیل نتایج مدل های واقعی موثر بوده و به طراح در بررسی شرایط مشابه و نتیجه گیری، کمک کند. در انتها یک مثال به عنوان مطالعه موردی شبیه سازی شده و نتایج آن ارائه گردیده است.

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1136007/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support