ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی چالش های فراروی جانشین پروری در آموزش و پرورش

Year: 1399
COI: JR_AEL-1-2_003
Language: PersianView: 105
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید رجبی پور - دانشیار، گروه علوم تربیتی، دانشکده علوم تربیتی
خالد غفوری - دانشجوی دکترای مدیریت آموزشی دانشگاه اصفهان
محمدصادق کریمی - دانشجوی دکترای مدیریت آموزشی دانشگاه اصفهان

Abstract:

جانشین‌پروری می‌تواند ابزاری قدرتمند برای تقویت و بهسازی استعدادها، کارآمدی نیروها، پویایی و تغییر سازمان به مسیرهای مثبت باشد. تعداد کمی از سازمان‌ها قادرند از برنامه جانشین‌پروری بهره ببرند. پژوهش حاضر با هدف شناسایی چالش‌های جانشین‌پروری در آموزش و پرورش، به شیوه‌ کیفی و با استفاده از رویکرد اکتشافی انجام شده است. جامعه آماری شامل کلیه مدیران و معلمان آموزش و پرورش منطقه باینگان استان کرمانشاه در سال ۱۳۹۸ بود که با استفاده از رویکرد نمونه‌گیری هدفمند و معیار اشباع نظری در مجموع ۲۳ تن به عنوان مشارکت کننده انتخاب شدند. داده ها به شیوه مصاحبه نیمه ساختار یافته و بررسی عمیق پیشینه و مبانی نظری جمع آوری و به شیوه کدگذاری تجزیه و تحلیل شدند. راهبرد کثرت‌گرایی،کنترل از سوی اعضا، تماس طولانی با محیط و مرور صاحبنظران برای به دست آوردن اعتبار و روایی داده ها مورد استفاده قرار‌‌‌‌ گرفت. همچنین پایایی بازآزمون برای مصاحبه ها ۹۰/۷۵ و پایایی بین دو کدگذار ۶۴/۷۱ به دست آمد. نتایج تحلیل داده ها طی سه مرحله کدگذاری باز، محوری و انتخابی حاکی از ۱۶مقوله اصلی بود که در قالب مدل مفهومی شامل شرایط علی، پدیده محوری، عوامل زمینه ای، عوامل مداخله گر و پیامدها پدیده جانشین‏پروری را تبیین و روابط بین آنها را نمایان می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_AEL-1-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1139884/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رجبی پور، سعید و غفوری، خالد و کریمی، محمدصادق،1399،شناسایی چالش های فراروی جانشین پروری در آموزش و پرورش،https://civilica.com/doc/1139884

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support