ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر نقش ویروس‌ها در بیوتروریسم: با تاکید بر کرونا ویروس‌ها

Year: 1399
COI: JR_NPWJM-8-26_008
Language: PersianView: 197
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

مقدمه: بیوتروریسم به انتشار عمدی عوامل زیستی در بین جوامع انسانی و حیوانی اطلاق می‌شود که موجب خسارات جبران‌ناپذیری مانند تلفات، رکود اقتصادی، تنش و استرس اجتماعی می‌گردد. هدف از مطالعه‌ی حاضر بررسی نقش ویروس‌ها در بیوتروریسم با تاکید بر کووید 19، پیامد این ویروس بر آینده‌ی دنیا و استفاده از آن در بیوتروریسم می‌باشد. روش کار: این مقاله یک مطالعه‌ی مروری روایتی است که با جستجوی ترکیبی از کلید واژگان بیوتروریسم، بیماری‌های ویروسی و کووید 19 در پایگاه‌های اطلاعاتی از جمله پابمد، گوگل اسکالر، ساینس دایرکت، کتابخانه کاکرین، اسکوپوس و مگیران به دو زبان انگلیسی و فارسی به مرور متون قابلدسترس پرداخته است. یافته‌ها: یافته‌های حاصل از مرور متون قابل دسترس در چند عنوان متشکل از تاریخچه، سلاح‌های زیستی ویروسی، بیماری‌های عفونی نوظهور و چالش‌های پیش روی کووید 19 بیان شده است. نتیجه‌گیری: استفاده از ویروس‌ها به دلیل سرعت انتشار و کشندگی بالا، عدم نیاز به درگیری در میدان جنگ و یا هزینه‌های کلان اقتصادی و جانی گزینه‌ی معقولی برای ساقط کردن ملت‌ها می‌باشد. بیماری کرونا ویروس 2019 ابعاد جدیدی از تاثیر بیوتروریسم بر جمعیت و اقتصاد دنیا را روشن خواهد کرد و هراس کووید 19 نه تنها مربوط به کشتار کنونی آن بلکه به ایجاد مشکلات پیچیده‌تر در آینده نه چندان دور است.

Keywords:

Bioterrorism, Virus disease, COVID-19, Biological agents, بیوتروریسم, بیماری‌های ویروسی, بیماری کرونا ویروس 2019, عوامل بیولوژیکی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_NPWJM-8-26_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1141134/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آرمیده خوی، رضا و حسینی طهرانی، مهرناز و زارعلی، محمدرضا و ملکی، همایون و موذنی، بهزاد،1399،مروری بر نقش ویروس‌ها در بیوتروریسم: با تاکید بر کرونا ویروس‌ها،https://civilica.com/doc/1141134

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support