Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Report
Title

آینده پژوهی در روغن های صنعتی و روانکارهای مورد استفاده در صنعت برق

آینده پژوهی در روغن های صنعتی و روانکارهای مورد استفاده در صنعت برق
نوع محتوی : گزارشتاریخ انتشار: 1399
DOI: 10.30503/nripress.2020.043
کد COI Report: R-1169869تاریخ درج در سایت: 16 فروردین 1400
زبان اصلی Report: Persian دسته بندی علمی Report: شیمی و تکنولوزی فرایند - شیمی و مهندسی شیمی مواد - مهندسی شیمی
View: 529Pages: 375
Year: 1399

Free download

جهت دریافت فایل های پیوست این Report بایستی عضو سیویلیکا شوید. چنانچه عضو سیولیکا هستید لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید فایل ها را مشاهده و دریافت نمایید.

Authors

Abstract:

در این پروژه بررسی راهکارهای عملی برای بهبود کیفیت روغن های مورد استفاده در صنعت برق در دستور کار بوده است . به طور کلی در این پروژه، آینده پژوهی روش های بهبود کیفیت روغن های پرکاربرد در صنعت برق که میتواند شامل افزودن مواد ارتقا دهنده کیفی و یا تولید روغن های زیست سازگار باشد صورت پذیرفت. وسعت بکارگیری، انواع مختلف، مطالعات گسترده در این حوزه، ورود فناوری های نوین به عرصه تولید روغن های بهبودیافته، صرفه اقتصادی، کارایی و عمر بالا و همچنین ارتباط مستقیم صنعت برق با موضوع مورد بحث، لزوم آینده پژوهی آن را بیش از گذشته نمایان می سازد. همچنین مذاکره با نخبگان امر در کشور، مکاتبه و مشورت با شرکت های داخلی و خارجی فعال در این حوزه و همچنین مطالعه گزارش های بدست آمده از کشورهای توسعه یافته در این زمینه، بی شک نتایج قابل قبولی در دستیابی به خط سیر سیاست های کلان وزارت نیرو در بکارگیری فناوری های نوین در بهبود کیفی روغن ها و روانکارهای صنعتی داشته است .با بررسی جذابیت و توانمندی سناریوهای مختلف بهبود عملکرد  روغن های صنعتی و روانکارهای مورد استفاده در صنعت برق اهداف اولویت دار در این حوزه تعیین شد و مقدمه ای برای تدوین نقشه راه گردید.

Keywords:

صنعت برق - روغن - روانکار - آینده پژوهی - بهبود کیفیت - افزودنی

Report COI Code

This Report COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1169869/

پیش گفتار Report

روغن هاي صنعتی اغلب تحت عنوان روانكار و هادي حرارتی در شاخه هاي مختلف صنعت برق استفاده می شوند. روغن عایقی ترانسفورماتور، روغن توربین، روغن هیدرولیك و روغن موتور از جمله روغن هاي صنعتی پرکاربرد می باشند که بهبود کیفیت آنها بی شك در افزایش کارایی صنایع نقش بسزایی خواهد داشت. بهبود کیفیت روغن هاي ذکرشده می تواند در جهت دستیابی سریع و دقیق به ویسكوزیته مدنظر و انتقال حرارت پایدار در سیستم در حال کار باشد. در این راستا فعالیت هاي مختلفی در کشورهاي پیشرفته به منظور دستیابی به افزودنی هاي بهبود دهنده کیفیت روغن و همچنین تولید روغن هاي جدید در حال انجام است؛ لذا، بررسی دقیق زوایاي مختلف موضوع در کشور، راهكارهاي کاربردي، ایده هاي کاربردي و نوین و همچنین موانع پیشرو از اهمیت بالایی برخوردار است. بدین منظور پروژه پیشنهادي میتواند در دستیابی به شرایط بهینه، چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ اقتصادي، افق روشنی پیش روي متولیان صنعت برق بگذارد تا سیاست هاي اتخاذ شده صنعت برق را به سمت بهبود کیفیت و همچنین کاهش هزینه هاي جاري هدایت نماید.
هدف اصلی این پروژه بررسی راهكارهاي عملی براي بهبود کیفیت روغن هاي مورد استفاده در صنعت برق میباشد. به طور کلی در این پروژه، آینده پژوهی روش هاي بهبود کیفیت روغن هاي پرکاربرد در صنعت برق که میتواند شامل افزودن مواد ارتقا دهنده کیفی و یا تولید روغن هاي زیست سازگار باشد در دستور کار پروژه خواهد بود. وسعت به کارگیري، انواع مختلف، مطالعات گسترده در این حوزه، ورود فناوري هاي نوین به عرصه تولید روغن هاي بهبود یافته، صرفه اقتصادي، کارایی و عمر طولانی و همچنین ارتباط مستقیم صنعت برق با موضوع ذکرشده، لزوم آینده پژوهی آن را بیش از گذشته نمایان می سازد. همچنین مذاکره با نخبگان امر در کشور، مكاتبه و مشورت با شرکت هاي داخلی و خارجی فعال در این حوزه و همچنین مطالعه گزارش هاي به دست آمده از کشورهاي توسعه یافته در این زمینه، بی شك نتایج شایان ذکري در دستیابی به خط سیر سیاست هاي کلان وزارت نیرو در به کارگیري فناوري هاي نوین در بهبود کیفی روغن ها و روانكارهاي صنعتی خواهد داشت. مطالعات برنامه ریزي شده در دو حوزه دستاوردها و همچنین اهداف شرکت هاي معتبر در این حوزه صورت خواهد گرفت.
اهداف مدنظر در پروژه را می توان به صورت زیر خلاصه نمود:
- شفاف سازي سیر حرکتی کشورهاي پیشرفته در بهبود کیفیت روغن هاي پرکاربرد در صنعت برق و انرژي
- بررسی امكان به کارگیري دانش روز و فناوري هاي نوین در حوزه روغن هاي صنعتی در کشور (از لحاظ فنی و
اقتصادي)
- تدوین چشم انداز عملیاتی بهینه سازي تولید روغن هاي مورد استفاده در صنعت برق
- ارائه راهكارهاي فنی به متولیان صنعت برق و انرژي جهت بررسی و اعمال سیاست هاي جدید
این گزارش با کمك سرکار خانم مهندس دلیریان، سرکار خانم دکتر مولوي، جناب آقاي مهندس سبزي، سرکار خانم مهندس کردانی، سرکار خانم دکتر خدام حضرتی و آقاي دکتر یوسف پور نگاشته و توسط جناب آقاي مهندس میرمصطفی داوري شده است و همچنین جناب آقاي مهندس احمدي (مجري محترم پروژه) نظرهاي ارزشمندشان را به تیم پروژه ابلاغ نمودند که بدین وسیله از زحمات همگی قدردانی می شود.

فهرست مطالب Report

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support