ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل جریان آشفته اطراف سیلندر با استفاده از ترکیب صفحه و سیلندر کنترلی

Year: 1399
COI: JR_SJME-36-1_001
Language: PersianView: 68
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید احمدرضا عرفانیان - دانشکده ی مهندسی هوافضا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
علیرضا جهانگیریان - دانشکده ی مهندسی هوافضا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

در این مقاله جریان آشفته اطراف یک سیلندر با استفاده از یک پیکربندی کنترلی جدید شامل صفحه جداکننده در پاییندست جریان و سیلندر کنترلی در بالادست جریان بهصورت عددی شبیهسازی شده است. عدد رینولدز جریان برابر ۱۳۱۰۰ در نظر گرفته شد که شامل ریزش گردابههای نامتقارن اطراف سیلندر است. نهایتا پارامترهایی نظیر ضرایب پسا، برآ و توزیع ضریب فشار روی سطح مورد بررسی قرار گرفته است. مدل آشفتگی $K \omega-sst$ بهمنظور محاسبهی ترمهای تنش رینولدز به کار گرفته شد. برای ارزیابی کارایی این پیکربندی در کاهش نیروهای نوسانی وارد بر سیلندر، ابتدا یک صفحه به طول $L$ در پاییندست جریان به سیلندر اصلی متصل و طول آن تغییر داده شد تا طول بهینهی صفحه برای کنترل جریان به دست آید. نتایج نشان داد که اضافه شدن صفحهی کنترلی، تاثیر قابل توجهی بر ساختار جریان دارد و دامنهی نوسانات ضریب برآ و مقدار متوسط ضریب پسای سیلندر را به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد. در قسمت دوم یک سیلندر کنترلی با قطری کمتر از قطر سیلندر اصلی در بالادست آن قرار گرفت و فاصلهی آن تا سیلندر اصلی تغییر داده شد. مشخص شد که سیلندر کنترلی در بعضی از فواصل تاثیر مثبت چندانی بر دامنهی نوسانات ضریب برآی سیستم ندارد در حالی که در همهی فواصل بررسی شده، سیلندر کنترلی ضریب پسای سیستم را کاهش میدهد. در ادامه سیلندر به همراه ترکیب همزمان سیلندر کنترلی و صفحهی جداکننده در یکربندیهایبهینهی به دست آمده مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که این پیکربندی باعث کاهش قابل توجه ضرایب برآ و پسای کل سیستم شده و کارآیی آن خصوصا در کاهش ضریب پسا از هرکدام از حالتهای سیلندر کنترلی و صفحهی جداکننده به تنهایی، به مراتب بهتر است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJME-36-1_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1184989/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عرفانیان، سید احمدرضا و جهانگیریان، علیرضا،1399،کنترل جریان آشفته اطراف سیلندر با استفاده از ترکیب صفحه و سیلندر کنترلی،https://civilica.com/doc/1184989

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,207
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support