Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اعجاز رنگها در قرآن

دوفصلنامه قرآن و علم، دوره: 4، شماره: 7
Year: 1389
COI: JR_MIUQU-4-7_005
Language: PersianView: 55
This Paper With 34 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 34 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

قرآن کریم از جنبههای گوناگون معجزه است و اعجاز علمی یکی از این ابعاد میباشد. در این میان «اعجاز رنگها» موضوعی است که کمتر مورد توجه و بحث قرار گرفته است؛ در حالی که با اثبات آن، گوشهای دیگر از اعجاز علمی قرآن روشن میشود. این مقاله در پی اثبات این ادعا است که خداوند در بسیاری از آیههای مربوط به رنگها، به آثار روانی رنگ بر شخصیت انسان اشاره کرده است. نویسنده پس از بیان جایگاه و ضرورت موضوع، آیههایی را که واژه «الوان» و «لون» در آنها به کار رفته است میآورد، سپس جداگانه رنگهای زرد، قرمز، آبی، سبز، سفید و سیاه را در قرآن بررسی میکند و توضیح میدهد که قرآن از یک رنگ معنوی، ورای همه رنگها، نام برده است که «رنگ خدایی و توحید» و بهترین رنگهاست. آیات مربوط به رنگها، گاه اعجاز علمیاند و در مواردی شگفتیها علمی قرآن به شمار میآیند؛ ضمن این که اختلاف رنگ در جهان آفرینش، هم نشانه توحید ربوبی است و هم میتواند نشانه حکمت الهی باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_MIUQU-4-7_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1188511/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رستمنژاد، مهدی و نوید، مهدی،1389،اعجاز رنگها در قرآن،https://civilica.com/doc/1188511

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support