ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر استفاده از فضای مجازی بر مدگرایی و اعتماد به نفس دانش آموزان

Year: 1399
COI: CPCAUMA01_281
Language: PersianView: 164
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رباب فرجی - کاندیدای دکتری روانشناسی، اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل. گروه آموزشی مشاوران.
محمود مشکی ماجلان - دکتری علوم تربیتی، رئیس اداره مشاوره تحصیلی تربیتی، اداره کل آموزش پرورش استان اردبیل
شهریار درگاهی - کاندیدای دکتری مشاوره، اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل. گروه آموزشی مشاوران.
رقیه نجف پور - کارشناس ارشد روانشناسی عمومی، اداره کل آموزش پرورش استان اردبیل، گروه آموزشی مشاوران

Abstract:

هدف از پژوهش حاضر بررسی تاثیر فضای مجازی بر مدگرایی و اعتماد به نفسدانش آموزان دختر بود. جامعه آماری این پژوهش کلیه دانش آموزان دوره متوسطه می باشد که در سالتحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ مشغول به تحصیل می باشند. نمونه آماری تعداد ۱۰۰ نفر دانش آموز دختر بود که به روش در دسترس انتخاب گردید. ابزار اندازه گیری شامل پرسشنامه فضای مجازی و مدگرایی فرخ نیا و لطفی (۱۳۹۰) و پرسشنامه تاثیر فضای مجازی بر اعتماد به نفس سلیمانی و کریمی (۱۳۹۶) بود. برای تجزیه و تحلیل داده های پژوهش از نرم افزار SPSS استفاده شد و با استفاده از آزمون های آماری ضریب همبستگی پیرسون، تحلیل رگرسیون و t مستقل نتایج ارائه شده است. نتایج نشان داد که فضای مجازی بر اعتماد به نفس دانش آموزان تاثیر ندارد اما بر میزان مدگرایی دانش آموزان تاثیر دارد همچنین تعامل در فضای مجازی و جذابیت فضای مجازی بر میزان مدگرایی دانش آموزان تاثیر ندارد در حالی که انگیزه استفاده از فضای مجازی و همانندسازی از فضای مجازی بر میزان مدگرایی دانش آموزان تاثیر دارد. همچنین استفاده از فضای مجازی بر ارتباط گرفتن و استقلال طلبی دانش آموزان تاثیر ندارد ولی میزان استفاده از فضای مجازی بر مطرودیت دانش آموزان تاثیر دارد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CPCAUMA01_281. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1193234/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرجی، رباب و مشکی ماجلان، محمود و درگاهی، شهریار و نجف پور، رقیه،1399،تاثیر استفاده از فضای مجازی بر مدگرایی و اعتماد به نفس دانش آموزان،The first national conference on clinical psychology of children and adolescents،Ardabil،https://civilica.com/doc/1193234

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support