ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر نویز بر شناسایی سازهای تیرها به روش خروجی-تنها

Year: 1399
COI: JR_JSEC-7-3_003
Language: PersianView: 38
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید رسول نبویان - مهندسی سازه، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، بابل، ایران
محمد رضا داودی - گروه سازه، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، بابل، ایران
بهرام نوایی نیا - دانشیار، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
سید امین مصطفویان - گروه مهندسی عمران، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران

Abstract:

شناسایی سازهای از روشهای خروجی-تنها با استفاده از دادههای خروجی سازه انجام میشود. این دادهها معمولا شامل پاسخ سازه به همراه مقداری نویز است. موفقیت روشهای خروجی-تنها در تعیین پارامترهای ارتعاشی یک سازه، به نسبت سیگنال به نویز دادههای خروجی وابسته است. در این مقاله پارامترهای ارتعاشی (فرکانسهای طبیعی و شکلهای مودی) یک تیر یک سر گیردار با استفاده از دادههای خروجیای که نسبتهای سیگنال به نویز مختلفی دارند، بدست آمده است. پارامترهای ارتعاشی این تیر با استفاده از روش آنالیز مودال تعیین شده و به عنوان مشخصات ارتعاشی مبنای آن تیر در نظر گرفته شد. ورودی مناسبی به این تیر اعمال شده و سیگنال شتاب نقاط مختلف آن بدست آمد. برای ایجاد دادههای نویزی، نویزهایی با توانهای مختلف نسبت به توان سیگنالها تولید شده و به آنها اضافه گردید. پارامترهای ارتعاشی این تیر به کمک دو روش خروجی-تنهای جستار قله و شناسایی زیرفضای تصادفی شناسایی شدند. پارامترهای ارتعاشی شناسایی شده با استفاده از این دادههای آلوده به نویز با نسبتهای سیگنال به نویز بزرگتر یا مساوی ۲۵، مطابقت خوبی با مشخصات ارتعاشی مبنای تیر یک سر گیردار دارند. در محدوده نسبت سیگنال به نویز ۰.۲۵ تا ۲۵ پارامترهای ارتعاشی مربوط به مود اول این تیر قابل شناسایی نبودند، ولی پارامترهای ارتعاشی مربوط به مودهای بالاتر شناسایی شدند.

Keywords:

شناسایی سازهای, روش خروجی تنها, تیر یکسر گیردار, نسبت سیگنال به نویز, جستار قله, شناسایی زیرفضای تصادفی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JSEC-7-3_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1196888/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نبویان، سید رسول و داودی، محمد رضا و نوایی نیا، بهرام و مصطفویان، سید امین،1399،اثر نویز بر شناسایی سازهای تیرها به روش خروجی-تنها،،،،،https://civilica.com/doc/1196888

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,845
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support