ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر متاژنومیکس، کاربردهایش و پیشرفت های اخیر در این زمینه

Year: 1396
Publish place:
COI: AGRONOMY01_178
Language: PersianView: 38
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عبدالکریم زارعی - استادیار گروه بیوتکنولوژی، دانشکده کشاورزی، دانشگاه جهرم.
سارا فلاح - دانش آموخته گروه بیوتکنولوژی، دانشکده کشاورزی، دانشگاه جهرم

Abstract:

مطالعه میکروارگانیسم هایی که در قسمت های مختلف این سیاره وجود دارند چالش های بسیاری، از قبیل کشف انواع ناشناخته این موجودات و نحوه و نوع ارتباط آنها با محیط اطراف خود، طی زمان داشته است. متاژنومیکس به معنی مطالعه ژنوم های جمعی اعضای یک جامعه میکروبی می باشد. این روش شامل شبیه سازی و تجزیه و تحلیل ژنوم بدون کشت موجودات در جامعه می باشد. در نتیجه این فرصت را به وجود می آورد تا گوناگونی ساکنان میکروبی این سیاره شرح داده شوند که بسیاری از آنها هنوز قابل کشت نمی باشند. این شاخه جدید علم رویکردی را برای مطالعه جوامع میکروبی بعنوان یک واحد کل، بدون کشت منحصر به فرد اعضاء ارائه می کند. متاژنومیکس مستلزم استخراج DNA از جامعه می باشد به طوری که تمام ژنوم های موجودات جامعه با هم مخلوط می شوند تا "کتابخانه متاژنومیکس" را ایجاد کند. دو شاخه اصلی در این حیطه شامل متاژنومیکس عملکردی و متاژنومیکس مبتنی بر توالی یابی با پتانسیل هایشان مورد بحث قرار خواهند گرفت. در این مقاله سعی شده است به نحوه شکل گیری و پیشرفتهای اخیر در این حوزه اشاره گردد. انتقال از میکروبیولوژی کلاسیک به مطالعات مدرن متاژنومیکس نیاز به توسعه و تخصصی شدن شاخه های جدیدی از دانش از جمله روشهای مختلف کامپیوتری را دارا می باشد که برخی از آنها اشاره خواهد شد.

Keywords:

متاژنومیکس عملکردی، متاژنومیکس مبتنی بر توالی یابی، میکروارگانیسم، میکروبیولوژی

Paper COI Code

This Paper COI Code is AGRONOMY01_178. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1216846/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زارعی، عبدالکریم و فلاح، سارا،1396،مروری بر متاژنومیکس، کاربردهایش و پیشرفت های اخیر در این زمینه،اولین همایش ملی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی،Ardakan،،،https://civilica.com/doc/1216846

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 265
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support