ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اقتصادی گیاه دارویی آویشن

Year: 1396
Publish place:
COI: AGRONOMY01_595
Language: PersianView: 116
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

کشور ایران با توجه به تواناییها واستعدادهای طبیعی که درتولید وپرورش گیاهان دارویی دارد.همچنان اتکای آن ازلحاظ اقتصادی بردرآمدهای نفتی بوده ا ست.این تاثیر پذیری، آسیب پذیری اقتصاد کشور را موجب شده است یکی از راه های مقابله با این چالش توسعه تولیداتی است که ضمن بهبود وضع اقتصاد داخلی سبب افزایش صادرات غیر نفتیشود.تولیدات گیاهان دارویی و صنعتی علاوه بر نقش خاصی که در اقتصاد داخلی دارند، میتوانند تاثیر بسزایی در امر صادرات داشته باشند.استان یزد از جمله استان هایی است که می تواند در تولید گیاهان دارویی کم آب خواه نقش ارزنده ای داشته باشد.آویشن گیاهی چند ساله از خانواده نعناییان که در استان به صورت سنتی کشت می شود هدف از انجام این پژوهش بررسی میزان عملکرد آویشن زراعی در منطقه گرد فرامرزدر طی سالهای ۹۴-۹۳ می باشد. بابررسی اقتصاد کاشت، داشت، برداشت، محاسبه هزینه کل ونسبت درآمد کل به هزینه کلدر هکتار نتیجه بدست آمده حاکی از آن بود که درآمد یک برابر ونیم هزینه ها می باشد. چنانچه هزینه تا ۵۰ برابر هم اضافه شود درآمد آنرا جبران خواهد نمود ودامنه ریسک پذیری کشاورزان وقیمت آن را نسبت به کشت ورونق این محصول را نشان می دهد.

Keywords:

گیاهان دارویی،آویشن زراعی،عملکرد،اقتصاد

Paper COI Code

This Paper COI Code is AGRONOMY01_595. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1217262/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فتوحی فیروزآباد، ملکوکه،1396،بررسی اقتصادی گیاه دارویی آویشن،اولین همایش ملی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی،Ardakan،https://civilica.com/doc/1217262

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support