ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مهارت های نشر در مجلات علمی در دانشجویان دکتری دانشگاه اصفهان

Year: 1400
Publish place: ، Vol: 7، Issue: 26
COI: JR_JKS-7-26_006
Language: PersianView: 73
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا دهخدایی - گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
علی منصوری - گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه اصفهان
محمد امین عرفانمنش - استاد دانشگاه

Abstract:

هدف: پژوهش حاضر به دنبال بررسی و تعیین میزان آگاهی و مهارت دانشجویان دکتری در انتشار منابع خود در مجلات علمی و سنجش رابطه بین مهارت نشر در مجلات و متغیرهای رشته، جنسیت، سن و همچنین رابطه آن با تعداد مقالات منتشر شده در مجلات داخلی و بین المللی و در نهایت تاثیر شرکت در کارگاه های آموزشی مرتبط بر میزان این مهارت است. روش شناسی: پژوهش حاضر از نوع کاربردی و با روش کمی و پیمایشی انجام شده است. جامعه آماری شامل تمام دانشجویان دکتری دانشگاه اصفهان به تعداد ۲۴۳۲ نفر است. نمونه گیری از نوع تصادفی طبقه­ای بود که حجم آن با استفاده از جدول کرجسی و مورگان ۳۳۲ نفر برآورد شد که در نهایت ۳۰۲ نفر پاسخگو بودند. یافته­ها: میزان مهارت دانشجویان در حد متوسط و در رشته­های مختلف متفاوت بود. اما جنسیت و سن بر میزان آن تاثیری نداشت. همچنین میزان این مهارت با تعداد مقالات منتشره در مجلات داخلی و بین المللی همبستگی مثبتی داشت و شرکت در کارگاه­های آموزشی مرتبط موجب افزایش میانگین امتیاز آن بود. ارزش: از آنجا که مهارت دانشجویان در حد متوسط بود، این پژوهش می تواند آغازگر پژوهشی باشد که مشابه سواد اطلاعاتی، چارچوبی را تحت عنوان سواد نشر در مجلات علمی ایجاد نماید تا پژوهشگران مبتدی از آن بهره مند گردند. نتیجه گیری: نتایج پژوهش بیانگر اکتسابی بودن این مهارت، ضرورت طرح ریزی دوره­های آموزشی مرتبط تاثیر نقش نویسنده در افزایش این مهارت، ضرورت اصلاح و توجه به آیین نامه­ها و ضوابط پذیرش دانشجو و اهمیت برگزاری کارگاه­های آموزشی مرتبط از جانب دانشگاه­ها بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JKS-7-26_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223644/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دهخدایی، رضا و منصوری، علی و عرفانمنش، محمد امین،1400،بررسی مهارت های نشر در مجلات علمی در دانشجویان دکتری دانشگاه اصفهان،https://civilica.com/doc/1223644

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 31,665
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support