Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

راهنمای تهیه شناسنامه فنی و ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای سازه های نگهبان

رده بندی دیویی : 624/171
ISBN : 978-600-269-042-5
رده بندی کنگره : 1396 2ر53ح/645 TAشماره کتابشناسی ملی: 4799591
COI: R-1223886Publish: 2 June 2021
Publish Year: 1396Page: 89
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: مهندسی ژئوتکنیک / زمین شناسی مهندسی
View: 261

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 89 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

اگرچه جلوگیری کامل از خسارات ناشی از زلزله های شدید بسیار دشوار است لیکن با افزایش سطح اطلاعات در رابطه با لرزه خیزی کشور، آموزش همگانی و ترویج فرهنگ ایمنی، شناسایی و مطالعه دقیق وضعیت آسیب پذیری مستحدثات (ساختمان ها، تاسیسات زیربنایی و شریان های حیاتی) و ایمن سازی و مقاوم سازی صحیح و اصولی آنها، می توان تا حد مطلوب تلفات و خسارات ناشی از زلزله های آتی را کاهش داد. یکی از ملزومات اولیه بحث مقاوم سازی، بهسازی یا ارزیابی آسیب پذیری سازه ها آگاهی و داشتن اطلاعات فنی سازه (اعم از مشخصات عمومی، مشخصات فنی المان های مختلف سازه، نقشه ها و دتیل های طراحی، مشخصات و مفاومت مصالح مورد استفاده در سازه،مشخصات ژئوتکنیکی و لرزه خیزی منطقه و ...) می باشد. متاسفانه این اطلاعات در مورد اکثر سازه های موجود به صورت مدون و در غالب یک فرمت مشخص موجود نمی باشد. بر این اساس و با توجه به اهمیت موضوع بر آن شد که زمینه ی تدوین راهنمایی جهت تهیه شناسنامه فنی و ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای سازه های نگهبان موجود را فراهم نماید. راهنمای تهیه شناسنامه فنی و ارزیابی آسیبپ ذیری لرزه ای سازه های نگهبان شامل دو بخش مجزا است. در بخش اول به تهیه شناسنامه فنی سازه نگهبان پرداخته می شود و در بخش دوم با استناد به اطلاعات شناسنامه فنی چگونگی ارزیابی آسیبپذیری لرزه ای سازه های نگهبان آمده است. شناسنامه فنی سازه ها نگهبان دستافزار تشکیل پرونده های اطلاعاتی سازه های نگهبان به شمار می رود که با اهد اف مطالعاتی متفاوت، کاربرد خواهد داشت . داده ها و اطلاعات مندرج در شناسنامه فنی هر سازه نگهبان حاوی مجموعه فشرده ای از اطلاعات موردنیاز برای مقاصد گوناگون می باشد. مجموعه موارد مطرح شده در شناسنامه فنی تفصیلی، خود همانند یک چک لیست، یاری دهنده طراحان، سازند گان و مسوولان بهره برداری و نگهداری و مستندسازی سازه های نگهبان خواهد بود. به این معنا که یادآور نکاتی در طراحی، ساخت و نگهداری است که به مهندسان مسوول کمک خواهد کرد تا نکته ای در این فرآیند (چه در فرآیند طراحی و ساخت سازهنگهبان جدید و چه در مطالعه وضعیت سازه های نگهبان موجود به قصد تشکیل پرونده سازه نگهبان یا ارزیابی آسیب پذیری ) به دست فراموشی سپرده نشود. بخش دوم راهنما بررسی آسیب پذیری لرزهای سازه های نگهبان با توجه به ویژگی های مهم و موثر بر عملکرد لرزه ای، بدون صرف هزینه های ناشی از ارزیابی های تفصیلی است. نتایج ارزیابی آسیب پذیری لرزهای سازه های نگهبان می تواند برای دسته بندی و اولویت بندی سازه های نگهبان به کار گرفته شود. به عبارت دیگر، پس از جمع آوری اطلاعات مورد نظر، ارزیابی طی یک فرآیند دو مرحله ای که شامل ارزیابی لرزه ای سریع و تفصیلی است، صورت می پذیرد. در این فرآیندها با تکمیل برگه های ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای سازه های نگهبان بر اساس چارچوب های تعریف شده و محاسبه ی شاخص ارزیابی آسیب پذیری لرزهای معیاری برای قضاوت و انتخاب یکی از سه گزینه ی ذیل برای سازه های نگهبان مهیا می شود.

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223886/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support