ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش موقعیت گذرگاهی و ترانزیتی در توسعه و رونق گردشگری(مورد مطالعه کشور ایران)

Year: 1400
COI: CTOEC01_004
Language: PersianView: 113
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی نوری روستایی - دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

جهانگردی و گردشگری از دیرباز در ایران رونق داشته و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، آمد و شد خاورشناسان، وجودکاروانسراها، چاپارخانه های قدیمی و راه های ارتباطی گسترده دلیل این مدعاست. کشور ایران با درک موقعیت گذرگاهی و ذاتیخود که سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا را به هم پیوند می دهد و با داشتن جاذبه های گردشگری منحصر به فرد خود، می تواند بادر نظر گرفتن زیرساخت ها و دستورالعمل ها در خصوص رشد و توسعه صنعت گردشگری جایگاه خود را در زمینه جذبگردشگر ارتقا دهد که مهمترین و پراهمیت ترین جنبه آن رشد و توسعه اقتصادی در زمینه های مختلف است. آمارهای موجوددر زمینه جذب گردشگردر کشورهای حوزه خاومیانه و به خصوص کشور ترکیه که موقعیتی جغرافیایی مشابه ایران دارد، حاکیاز آن است که وضعیت بسیار مطلوبی را نسبت به ایران دارند. پژوهش حاضر با روش توصیفی– تحلیلی و استفاده از منابع کتابخانهای (کتب، مجلات، اینترنت) به تبیین موضوع پژوهش می پردازد و یافته های پژوهش گواه از این موضوع دارد که موقعیتگذرگاهی و ترانزیتی ایران نقشی انکار نشدنی و بی بدیلی در جذب و رونق گردشگری دارد و می تواند از این طریق ارز آوری وتوسعه اقتصادی را بهبود بخشد.

Keywords:

موقعیت گذرگاهی، ترانزیت، گردشگری

Paper COI Code

This Paper COI Code is CTOEC01_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1227024/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوری روستایی، مهدی،1400،بررسی نقش موقعیت گذرگاهی و ترانزیتی در توسعه و رونق گردشگری(مورد مطالعه کشور ایران)،The first national conference on tourism economics،Khorramabad،https://civilica.com/doc/1227024

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,155
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support