ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی مقایسه ای شاخص های اولویت بندی نقاط حادثه خیز مطالعه موردی (محور یزد- شیراز در استان یزد)

ارزیابی مقایسه ای شاخص های اولویت بندی نقاط حادثه خیز مطالعه موردی (محور یزد- شیراز در استان یزد)
Year: 1400
COI: CAUICNF05_018
Language: PersianView: 258
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود تفضلی یزدی - کارشناسی ارشد راه و ترابری، دانشگاه صنعتی شریف، تهران
زهرا خالقی - کارشناسی ارشد شهرسازی، دانشگاه هنر اصفهان

Abstract:

تصادفات جاده ای سالانه خسارات اقتصادی و جانی زیادی را در کشورهای در حال توسعه موجب می گردند و در نتیجه اقدامبرای کاهش این خسارات ضروری است. شناسایی و اولویت بندی نقاط حادثه خیز با توجه به کمبود منابع و اعتبارات جهتاصلاح و بهبود ایمنی کلیه راه ها از اهمیت زیادی برخوردار است. روش های مختلفی در این راستا مورد استفاده قرار می گیردکه هر کدام دارای مزایا و معایبی بوده و مراجع مختلف هر یک روش خاصی را در این راستا دنبال می نمایند. بر این اساسانتخاب روشی که بتواند نقاطی که با اصلاح آنها بیشترین تاثیر در کاهش تصادفات حاصل می شود را معرفی نماید از اهمیتزیادی برخوردار است. در این تحقیق با کاربرد عملی روشهای مختلف ارزیابی نقاط حادثه خیز و اولویت بندی قطعات براساس این روشها، به ارزیابی نتایج روش های مختلف پرداخته شده است. هدف این پژوهش ارائه ارتباط بین روش هایاطلاعات محور مبتنی بر آمار تصادفات با روش پیشگیرانه یا بر پایه مشاهدات است. در این راستا در یک مطالعه موردی باانتخاب محور یزد شیراز، بر اساس اطلاعات مختلف گرد آوری شده از تصادفات در یک بازه زمانی ۷ ساله، نقاط پر تصادفاولویت بندی شده است. در ادامه با بررسی میدانی موقعیت های شناسایی شده و انجام نظرسنجی از کارشناسان خبره روشیکه بهترین برازش را با نظرات کارشناسی داشته معرفی شده است. در این مقاله ابزار تحلیل شبکه اطلاعات جغرافیایی (GIS)جهت ارائه تحلیل ها و نتایج استفاده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUICNF05_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1235447/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تفضلی یزدی، مسعود و خالقی، زهرا،1400،ارزیابی مقایسه ای شاخص های اولویت بندی نقاط حادثه خیز مطالعه موردی (محور یزد- شیراز در استان یزد)،Fifth International Conference on Civil, Structural and Earthquake Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1235447

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,802
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support