ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر اجرای تجارت الکترونیک با استفاده از روش تاپسیس

Year: 1400
COI: TCCONF04_198
Language: PersianView: 148
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یلدا ابره دری - کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تهران
طاهره فلاح - کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تهران
مهرزاد نوشادی جلال - کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، تهران

Abstract:

تجارت الکترونیکی مفهوم و جریان قدرتمندی است که زندگی بشر کنونی را دستخوش تغییرات اساسی کردهاست. تجارت الکترونیکی از نمودهای عینی انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه اقتصاد است. اینسبک از تجارت به دلیل مزایا و منافع سرشاری که برای انسان داشته، به سرعت در حال گسترش است. میتوان به قطعیت ادعا کرد که تجارت الکترونیکی بسیاری از محدودیت های تجارت سنتی را از پیش روبرداشتهاست و نه تنها فرم و شکل ظاهری تجارت سنتی را بلکه محتوای امر تجارت را نیز دستخوش تغییرات خودکرده است، تغییری که مبنای هرگونه اقدام و نظر در عرصه اقتصاد واقع شده است. در تحقیق حاضر بهشناسایی و رتبه بندی عوامل موثر حاصل از اجرای تجارت الکترونیک با استفاده از روش تاپسیس پرداختیم.بدین منظور پرسشنامه ای بین ۱۰۰ نفر از کارکنان و کارشناسان خبره توزیع شد. در ابتدا به آزمون فرضیاتمربوطه پرداخته و سپس با توجه به تایید تمام متغیرها و زیر شاخص ها، با استفاده از روش آنتروپی وزن زیرشاخص ها را محاسبه نمودیم و در مرحله بعد شاخص های اصلی با استفاده از روش تاپسیس رتبه بندی شدند.نتایج حاکی از آن بود که شاخص های در دسترس بودن اطلاعات، کیفیت اطلاعات، استانداردسازی، مدیریتبر مبنای هدف و عملکرد ، پیکربندی مناسب به ترتیب اولویت اول تا پنجم را کسب کردند.

Keywords:

دردسترس بودن و کیفیت اطلاعات , استانداردسازی , مدیریت برمبنای هدف و عملکرد وپیکربندی

Paper COI Code

This Paper COI Code is TCCONF04_198. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1236738/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابره دری، یلدا و فلاح، طاهره و نوشادی جلال، مهرزاد،1400،شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر اجرای تجارت الکترونیک با استفاده از روش تاپسیس،Fourth International Conference on Science and Technology of the Third Millennium of Iranian Economy, Management and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1236738

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support