ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سلامت اجتماعی از منظر مددکاری اجتماعی

Year: 1400
COI: ESPCONF07_257
Language: PersianView: 58
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

خدیجه میرنصیری - کارشناس ارشد روانشناسی عمومی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

Abstract:

شایستگی ادراک شده یکی از نیازهای بنیادین روانشناختی بوده و به معنی قضاوت و خودارزیابی دانش آموز درباره توانایی هایخود برای انجام دادن یک تکلیف خاص و از شرایط ضروری برای انگیزش درونی است که برای دنبال کردن چالش های بهینه، و بهخرج دادن تلاش لازم برای تسلط یافتن بر آنها، انگیزش فطری تامین می کند. رشد ادراک شایستگی از تجربیات اولیه کودکان درارتباط با دنیای اجتماعی و جسمانی آغاز میشود. ازنظر هارتر کودکانی که از والدین، همسالان و معلمان خود بازخورد می گیرند،ادراک شایستگی مثبت یا منفی در آن ها به وجود می آید. کودکان و نوجوانانی که برای عملکردهای شایسته خود تقویت مثبتدریافت می کنند دو نظام مهم، یکی نظام پاداش دهنده به خود و دیگری نظامی مبتنی بر تبحر را درونی می کنند. نظام پاداشدهنده به خود برای تکمیل فعالیت های موفق یادگیری، خودتقویتی را فراهم می سازد. نظام تبحری موجب می شود که کودکوقتی به اهداف نائل شد، اقدام به تشکیل معیارهای هدف بعدی می کند. این فرایندهای درونی شده وابستگی کودکان و نوجوانانرا به تقویت های اجتماعی بیرونی کاهش می دهد و باعث پیشبرد انگیزش درونی می گردد. اگر کودک و نوجوان در زندگی بهموفقیت هایی نایل شود، این امر موجب ارتقاء احساس ادراک شایستگی میشود که بعدا روی احساس کودک از لذت درونی اثر میگذارد و انگیزش را جهت درگیر شدن با تلاش های تبحری افزایش می دهد.

Keywords:

سلامت اجتماعی، مددکاری، مددکاری اجتماعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESPCONF07_257. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237555/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرنصیری، خدیجه،1400،بررسی سلامت اجتماعی از منظر مددکاری اجتماعی،7th International Conference on Science and Technology of Educational Sciences, Social Studies and Psychology of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1237555

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,460
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support