ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل موثر برکاهش فرار مالیاتی در استان فارس

Year: 1398
COI: JR_EMA-5-2_005
Language: PersianView: 48
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهرام علمداری - مدیر حسابرسی مالیاتی استان فارس و کارشناس ارشد بازرگانی بین الملل

Abstract:

فرار مالیاتی و گریز از مالیات در کشورها باعث شده است تا درآمدهای مالیاتی کشورها، همواره از آنچه که برآورد می شود کمتر باشد و تمامی کشورها تلاش خود را برای کاهش این دو پدیده به کار می گیرند یا از طریق اصلاح نظام مالیاتی، به چاره جویی بر می خیزند. بنابراین در این پژوهش به بررسی عوامل موثر بر کاهش فرار مالیاتی در استان فارس پرداخته می شود. با توجه به ادبیات بیان شده و تاکید بر اقتصاد رفتاری، عدالت مالیاتی، فرهنگ سازی و استفاده از تعاملات اجتماعی شاخص هایی است که برقراری و رعایت آن می تواند مودیان را به پرداخت مالیات ترغیب نماید. در کشورهای دارای نظام مالیاتی پیشرفته، راهکار بنیادین جهت اشراف کامل اطلاعاتی نظام مذکور، قرار گرفتن اطلاعات اقتصادی افراد توسط اشخاص ثالث همچون بانک ها، بیمه ها و سایر دستگاه ها و نهادهای دارنده اطلاعات مذکور در اختیار سازمان امور مالیاتی آن کشور می باشد که مهمترین راه در جلوگیری از فرار اشخاص از پرداخت مالیات می باشد شفاف و کارآمدسازی هزینه های دولت راهکار دیگری برای کاهش فرار مالیاتی می باشد. این امر می تواند انگیزه افراد برای مشارکت در پرداخت مالیات و به عبارتی اخلاق مالیاتی را بطور محسوسی ارتقاء دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EMA-5-2_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243190/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علمداری، شهرام،1398،عوامل موثر برکاهش فرار مالیاتی در استان فارس،https://civilica.com/doc/1243190

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support