ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایگزینی کربن دی اکسید بر هیدرات های زیرزمینی متان برای افزایش راندمان استخراج گاز از مخازن به وسیله ی نرم افزار کامسول

Year: 1400
COI: GECCONF05_078
Language: PersianView: 79
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هما اعتمادی مقدم - کارشناسی ارشد مهندسی شیمی ، گرایش طراحی فرآیند، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال ، تهران ،ایران

Abstract:

در این مقاله هدف بررسی بازیافت (ریکاوری) متان در یک محفظه شبیه سازی شده مانند زیر زمین و یا زیر اقیانوس ها می باشد. از آنجا که بیشتر مخازن کشور در نیمه دوم عمر خود به سر می برند و هر چه از عمر مخزن میگذرد برداشت از آن دشوارتر می شود باید با روش های خاصی با توجه به شرایط مخازن گازی، برداشت از آن را بهتر و بیشتر کرد، البته این نکته را نباید فراموش کرد که در روش های ازدیاد برداشت باید از میان روش های مختلف بهترین آن را از لحاظ عملی و اقتصادی انتخاب کرد. هدف ما در این پژوهش ، مدلسازی و شبیه سازی جایگزینی کربن دی اکسید از هیدرات های متان بود که توسط نرم افزار کامسول انجام گرفت. در این تحقیق به صورت نرم افزاری، روشی برای جایگزینی متان دی اکسید در ساختارهای هیدرات های گازی مورد بررسی قرار خواهیم داد. در نهایت این نتیجه حاصل شد که در مخازنی که عمدتا حاوی گاز آزاد بوده و مرز بالایی لایه هیدرات و پایین لایه ی گاز آزاد غیر قابل تفوذ باشد، اقتصادی ترین روش کاهش فشار است همچنین غلظت بالای هیدرات موجب کاهش شدید نفوذ موثر می شود. بنابراین این ترم محدودکننده ناحیه کاهش فشار است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GECCONF05_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243484/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اعتمادی مقدم، هما،1400،جایگزینی کربن دی اکسید بر هیدرات های زیرزمینی متان برای افزایش راندمان استخراج گاز از مخازن به وسیله ی نرم افزار کامسول،5th Applied Chemical Science and Technology Conferences: Oil, Gas and Petrochemistry،Tehran،https://civilica.com/doc/1243484

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,551
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support