ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عفاف، حجاب و فرزند پروری از منظر اسلام

Year: 1399
COI: ICRSL02_015
Language: EnglishView: 36
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صونیا زارع بازقلعه - استادیار دانشگاه فرهنگیان استان گیلان
صغری زارع بازقلعه - کارشناس ارشد فرهنگی دانشگاه گیلان

Abstract:

یکی از اهداف اسلام پرورش نسلی پاک است که حیات طیبه را درک کرده و رسیدن به آن را آرزو نماید. عفاف و حجاب به عنوان یکی از صفات بارز اخلاقی برای دستیابی انسان به سعادت مورد تاکید همه ادیان آسمانیبه ویژه دین مبین اسلام است. در آیین زندگی اسلامی و یا اخلاق کاربردی آن، تلاش شده تا پیروان آن بایدها و نبایدهای این صفت بارز اخلاقی را همراه با دریافت چرایی آن در زندگی به کار گیرند. دغدغه پرورش فرزندانی عفیف و باحجاب در جامعهای که امروز به دلایل فراوان، حفظ دین در آن دشوار است مساله مهم خانواده ها و جامعه اسلامی ما است. در این مقاله براساس مبانی و اصول تربیتی اسلام، روش های پرورش فرزندان براساس فهم، بینش و به کارگیری این ویژگی های شایسته از بین متن های تعلیم و تربیت اسلامی احصا شده و راهبرد لازم در این عرصه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. یافته های پژوهش های انجام شده در زمینه تربیت اسلامی نشان می دهد آگاهی بخشی و ارتقاء سطح بینش والدین به ویژه مادران در مورد جایگاه زن و مادری، آموزش شیوه های بهرهمند از منابع اسلامی که توانسته با ملاحظات تربیتی عصر حاضر جمع گردد از جمله نقش آموزش و پرورش، تفکر و آگاهی بخشی، الگو آفرینی، تلقین به نفس، سالم سازی یا تغییر محیط، تکریم و بزرگداشت فرزندان، تربیت عاطفی و جنسی می تواند در عمق بخشی به باور عفاف و حجاب و کاربرد آن در زندگی فرزندانمان کمک شایسته ای نماید.

Keywords:

تربیت اسلامی، عفاف و ححاب، تربیت عاطفی، تربیت جنسی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRSL02_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1246949/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زارع بازقلعه, صونیا and زارع بازقلعه, صغری,1399,عفاف، حجاب و فرزند پروری از منظر اسلام,Second International Conference on Religion, Spirituality and Quality of Life,https://civilica.com/doc/1246949

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,650
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support