Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی توسعه روستایی از دیدگاه روان شناسی اجتماعی

فصلنامه راهبرد توسعه، دوره: 16، شماره: 63
Year: 1399
COI: JR_RAHBORD-16-63_001
Language: PersianView: 49
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

توسعه روستایی دارای مباحث مهم و گسترده در زمینه های متنوع است. این مفهوم دارای طیف متنوعی از سطوح، ابعاد و مفاهیم می باشد. با توجه به این تنوع، توسعه روستایی یک علم بین رشته ای به شمار می رود. ازاین رو، مطالعه جامع توسعه روستایی نیازمند بهره گیری از علوم مختلف می باشد. به دلیل ماهیت انسانی توسعه روستایی، بهره گیری از علوم اجتماعی نسبت به سایر علوم از اولویت ویژه ای برخوردار است. روان شناسی اجتماعی، شاخه ای از علوم اجتماعی می باشد که در مطالعات توسعه روستایی کمتر مورد توجه قرار گرفته است. روان شناسی اجتماعی به مطالعه تاثیرگذاری و تاثیرپذیری فرد در اجتماع می پردازد و در همین راستا، کاربرد مهمی در مطالعات توسعه روستایی دارد. هدف این مطالعه مروری، آسیب شناسی توسعه روستایی از دیدگاه علم روان شناسی اجتماعی بود. در این راستا، ابتدا مفاهیم روان شناسی اجتماعی مرتبط با توسعه روستایی شناسایی و پس از آن، آسیب شناسی توسعه روستایی بر مبنای این مفاهیم مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج بیانگر این واقعیت است که بسیاری از ابعاد توسعه روستایی نیازمند ملاحظه مفاهیم روان شناسی اجتماعی می باشد. مفاهیمی که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند شامل ارزیابی نیاز، همنوایی، منبع کنترل و مبادله اجتماعی می باشند. نتایج نشان داد که مفاهیم روان شناسی اجتماعی، ظرفیت بررسی ابعاد متنوع توسعه روستایی را دارند. در پایان بر اساس یافته ها و نتایج پژوهش، پیشنهادات کاربردی در هر یک از زمینه ها ارائه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_RAHBORD-16-63_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252724/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معصومی، احسان،1399، آسیب شناسی توسعه روستایی از دیدگاه روان شناسی اجتماعی ،https://civilica.com/doc/1252724

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support