Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی جامعه شناختی جرائم در ایران با تاکید بر نظریه فشار رابرت مرتون

هفتمین کنفرانس بین المللی مطالعات حقوقی و قضایی
Year: 1400
COI: IJCONF07_072
Language: PersianView: 166
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیمان نخعی مقدم - کارشناس ارشد دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری تهران

Abstract:

انسان موجودی کمال طلب است و تمام سعی و تلاش او در زندگی نیز پس از رفع نیاهاای اولیه به دلیل فراهمنمودن آسایش و رفاه برای خود می باشد. در جوامع گوناگون و دربرهه های زمانی متفاوت اهداف و آرمان هایی کهانسان ها از زندگی برای خود ترسیم می نمایند اگرچه همه ذیل عنوانی جامع مانند آسایش و رفاه قابل جمع می باشندلکن، در نوع و درج و میزان اهمیت اهداف از یک نسل تا نسلی دیگر و همچنین از سرزمینی تا سرزمین دیگرتفاوت هایی است و تلاش شهروندان نیز به فراخور اهدافی که برای خود از زندگی ترسیم نموده اند متفاوت است. عدمتعادل و برابری میان ارزش های یک جامعه با وسایل و راه های رسیدن به آن در مواردی موجب بروز تنش و وقوعجرم در لایه های جامعه می شود، تغییر ارزش ها از سنتی به مدرن در ایران اسلامی به ویژه بعد از دوران دفاعمقدس و شروع سازندگی بالاخص در زمینه اقتصاد و آموزش، موجب افزایش نابرابری میان طبقات مردم گشته ودر نتیجه ی آن به جهت گسترش فقر، ثروت در جامعه ارزش بیشتری پیدا کرد. در جامعه امروزی ایران همانندسایر جوامع لیبرال غربی هدف، کسب ثروت و رضایتمندی افراد است اما وسایل مشروع و قانونی برای رسیدن بهآن به فراخور حال در جامع فراهم نیست، این نوشتار به دنبال بررسی جامعه شناختی جرایم در جامعه ایراناسلامی بر اساس نظریه فشار مرتون است لیکن در ایران بر عکس جامعه آمریکا که رسیدن به هدف را به هروسیله ای مجاز می داند رسیدن به هدف را صرفا از طرق مشروع و قانونی مجاز می شمارد و یکی از راه های بررسیجرم و بزهکاری در ایران اسلامی توجه به ریشه جامعه شناسی جرائم و عوام اجتماعی موثر بر ارتکاب جرم است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IJCONF07_072. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1264037/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نخعی مقدم، پیمان،1400،بررسی جامعه شناختی جرائم در ایران با تاکید بر نظریه فشار رابرت مرتون،Seventh International Conference on Law and Justice،https://civilica.com/doc/1264037

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 536
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support