ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تاثیرات نور و نور پردازی بر محیط های شهری شبانه

Year: 1400
COI: UACECONF02_099
Language: PersianView: 87
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حاتم صادق - کارشناس ارشد طراحی شهری
یحیی دباغی - کارشناس ارشد توسعه روستایی
فاروق محمودی - کارشناسی ارشد مدیریت دولتی بودجه مالی

Abstract:

از گذشته همیشه توجه به نور و روشنایی در محیط های که انسان حضور داشته یک نیاز به شمار رفته است و از نور در جنبه های گوناگون برای ایجاد فضاهای اجتماعی استفاده شده از جشن های باستانی گرفته تا محیط های شهری امروزی نور نقشی تعیین کننده در ایجاد محیط حضور برای انسان دارد و نور و روشنایی از سه هدف اصلی در محیط های شهری در این پژوهش مورد توجه واقع شده اولین هدف ، هدف عملکردی نور که بیشتر به نقش نور در محیط و ایجاد عملکرد محیط های شهری پرداخته است و در این میان به مباحثی مانند تاثییر نور بر اقتصاد شهری ، گردشگری شهری ، ایمنی ، امنیت و زندگی شبانه در محیط های و فضاهای شهری می پردازدو در دومین هدف به مباحث پیرامون ایجاد حس مکان ، متمایز بودن یک محیط به وسیله نور ، شخصیت پردازی محیط با نور مورد ارزیابی قرار گرفته است ودر هدف سوم به مباحثی پیرامون زیبا شناختی و ادراکی در محیط مورد توجه واقع شده است که آن نی به دید بصری از محیط های نورانی ، چشم نوازی ، جهت یابی ، خوانایی و تصویر ذهنی میپردازد ماحصل بررسی این مباحث در سه هدف اصلی به اهمیت نور پردازی با توجه به خواسته شهروندان در محیط های شهری اشاره دارد که می تواند نوید دهنده آینده شهرها برای رونق در زمینه های اقتصاد شهری ، امنیت شهروندان و ایجاد سرزندگی و پویایی شهر ها شود و با توجه به نیاز های شهروندان و عدم اوقات فراغت در طول روز ایجاد بستر مناسب برای شکل گیری محیط های شبانه به وسیله نور پردازی در شهر یک از اهداف طراحان شهری است که باید به این نیاز با توجه به پتاسیل های محیط های شهری مورد توجه واقع گردد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UACECONF02_099. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1266360/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادق، حاتم و دباغی، یحیی و محمودی، فاروق،1400،ارزیابی تاثیرات نور و نور پردازی بر محیط های شهری شبانه،The Second International Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering, Environment،https://civilica.com/doc/1266360

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support