ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حاشیه نشینی و تاثیر ان بر تسریع روند انقلاب

Year: 1400
COI: HUMANITY04_013
Language: PersianView: 37
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم الهی زاده - دکترای زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه فرهنگیان
پریسا ربانی - دانشجوی کارشناسی اموزش ابتدائی، دانشگاه فرهنگیان
صدیقه رست - دانشجوی کارشناسی اموزش ابتدائی، دانشگاه فرهنگیان

Abstract:

این مقاله به تفسیر و تحلیل زندگی حاشیه نشینان شهری پرداخته است و پیامدهای اجتماعی و سیاسی اقتصادی این پدیده بر روند انقلابیگری دهه ۱۹۷۰ در ایران را بررسی می کند. در این مقاله نوع وتبار و خواستگاه اجتماعی حاشیه نشینان و ویژگی های بالقوه که این گروه برای بسیج اجتماعی و تاثیرگذاری بر ساخت سیاسی جامعه ایران در دوره انقلاب ۵۷ داشته را براساس رویکردهای تلفیقی و نوع نگاه اندیشمندان مختلف بررسی می کنیم تا به دنبال پاسخگویی به تاثیرات پدیده حاشیه نشینی بر روند انقلابی باشیم. نوع نگاه عمده ای که وجود دارد بر نقش سازنده وهویت ساز گروه مهاجران روستایی به شهرها براساس ان روند تسریع در امر مدرن سازی جامعه واصلاحاتی بود که جامعه روستایی را ترغیب به هجوم به سمت شهرها می کرد تا پیشقراولان تحولی باشند در میان کشورهای جهان سومی برای ساخت هویت جدید از نوع ایرانی خویش،هرچند که در این مقاله با نوع نگاهای ایجادشده و تصویر سازی که از این مسئله شده است مخالفت می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HUMANITY04_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1275490/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
الهی زاده، مریم و ربانی، پریسا و رست، صدیقه،1400،حاشیه نشینی و تاثیر ان بر تسریع روند انقلاب،4th Congress on Interdisciplinary Researches in Islamic Humanities, Jurisprudence, Law and Psychology،Tehran،https://civilica.com/doc/1275490

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,443
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support