ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی وضعیت تعهدات و مسئولیت دولتها در زمینه حمایت و حفاظت ازمحیط زیست در برابر پسماندها

Year: 1400
COI: ICSDA05_798
Language: PersianView: 120
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی امیراحمدی - کارشناس شهرداری باقرشهر
داود یوسفی - دانشجوی کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی.دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام شهرری

Abstract:

قانون مدیریت پسماندها به عنوان نقطه عطفی در توجه نظام حقوقی ایران به مساله »پسماند« در مورخ ۸۳/۲/۲۰ به عنوان یک قانون جامع در زمینه مقابله با آثار خطرناک آلودگی و مشکلات ناشی از پسماندها در راستای مدیریت بهینه آنها با قید دو فوریت به تصویب مراجع قانون گذاری رسید. یکی از مولفه های مبتلا به محیط زیست کشور مواد زائد تولیدی است. اجتماعات انسانی از دیرباز پس از مورد استفاده قرار دادن منابع مختلف طبیعی موجود بر روی کره زمین، قسمتهای غیرقابل استفاده آن را دفع می نمودند. این موضوع مشکل خاصی را ایجاد نمی کرد زیرا تعداد و توزیع انسانهای موجود بر روی کره زمین به نسبت مساحت آن خیلی اندک بود. اما امروزه به دلیل افزایش تعداد، توزیع و تراکم جمعیت و بدنبال آن تحولات پیش آمده در میزان و کیفیت مواد مصرفی، معضل تولید و دفع پسماندها به نحو بارزی گریبان گیر جوامع بشری بویژه در شهرها گردیده است. پسماندها باتوجه به کمیت وکیفیت یکی اثرگذارترین مواد مخرب محیط زیست تلقی می شوند. تا قبل از تصویب قانون مدیریت پسماندها، قانون مشخصی در مورد پسماندها وجود نداشت و برای رفع مشکل از سایر قوانین استفاده می شد. با تصویب قانون مدیریت پسماندها در سال ۸۸ تا حدودی این خلا قانونی رفع گردید. درصورت داشتن برنامه و حقوقی قانونمند می توان ازآنها به عنوان یک فرصت طلایی استفاده کرد. آنچه موجب مشارکت فعال آحادملت دررفع معضلات محیط زیست و تغییر رفتارها و عادات غیر زیست محیطی می شود، تنها ارتقاءسطح فرهنگ وایجادحقوقی قانونمند می باشد.حل مشکلات پسماند یک مسئله چند بعدی و پیچیده ای را مطرح می کند که نیاز به همکاری و همیاری و تجمیع همه امکانات جامعه (دولت، موسسات خصوصی و عمومی) و به ویژه شهروندان دارد. در این مقاله به بررسی انواع پسماند و قواعدحقوقی آنها پرداخته خواهد شد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSDA05_798. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1276382/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امیراحمدی، علی و یوسفی، داود،1400،بررسی وضعیت تعهدات و مسئولیت دولتها در زمینه حمایت و حفاظت ازمحیط زیست در برابر پسماندها،5th International Congress of Developing Agriculture, Natural Resources, Environment and Tourism of Iran،Tabriz،https://civilica.com/doc/1276382

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 16
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support