ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت منابع آب در راستای توسعه پایدار با بررسی راهکارهای پیشگیرانه در تاثیر آلاینده های انسانی بر آبهای سطحی و زیر زمینی

Year: 1400
COI: HAMYARCONF11_032
Language: PersianView: 148
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یاسمین رحمتی - دانشجوی کارشناسی ارشد بیوشیمی، گروه زیست شناسی، دانشکده علوم، دانشگاه زنجان

Abstract:

برخورداری از آب مناسب و با کیفیت از عوامل توسعه پایدار در جوامع میباشد. هدف از این مطالعه انجام پژوهشی در حوزه مدیریت منابع آب در راستای توسعه پایدار با بررسی راهکارهای پیشگیرانه در تاثیر آلاینده های انسانی بر آبهای سطحی و زیرزمینی میباشد. آلودگیهای انسانی از طرایق مختلفی وارد منابع آبی شده و زندگی جوامع بشری را با بحران مواجه می-کنند. در این تحقیق که به صورت مروری-کتابخانه ای انجام گرفته است، منابع مختلف از پژوهش های اخیر مربوط به آلودگی آب، بررسی شده و سپس آلاینده های کشاورزی، شهری و روستایی که از عوامل ایجاد آلودگی غیرنقطهای هستند هر یک به طور مختصر در این بخش شرح داده شده است. در ادامه ارتباط بین کیفیت و کمیت آب و توسعه پایدار مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت راهکارهای مربوط به پیشگیری یا کاهش آلودگی منابع آب بررسی گردیده است. نتایج این تحقیق بیانگر این امر است که با پیگیری مدیریت منابع آب شیرین میتوان تا حدود زیادی با بحران آب مقابله کرد؛ از طرفی بسیاری از آلودگیهای ایجاد شده در منابع آبی در ارتباط با رواناب با انجام اقدمات زیرساختی مانند زیرساخت سبز قابل پیشگیری است. همچنین به کار بردن این راهکار در مناطقی که با بحران کم آبی مواجه هستند نیز، بسیار در حل مشکل مفید خواهد بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAMYARCONF11_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1288082/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحمتی، یاسمین،1400،مدیریت منابع آب در راستای توسعه پایدار با بررسی راهکارهای پیشگیرانه در تاثیر آلاینده های انسانی بر آبهای سطحی و زیر زمینی،Eleventh National Conference on Geography and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1288082

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,106
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support