ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر تجارت بین الملل، سرمایه گذاری مستقیم خارجی و کیفیت نهادی بر کارآفرینی

Year: 1400
COI: NAMEAR01_079
Language: PersianView: 66
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیرین اربابیان - استادیار گروه اقتصاد، دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

Abstract:

تغییر و تحولات سریع علم و فن آوری در سال های اخیر، کشورهای جهان بخصوص کشورهای کمتر توسعه یافته را با چالش های جدیدی روبرو ساخته است که گذر از آن ها نیازمند بکارگرففتن رویکردها و روش های خلاقانه است. در این میان نقش کارآفرینی و وجود افراد کارآفرین می تواند تعیین کننده باشد. کارآفرینی به این دلیل که جامعه را به سمت تغییرات تکنیکی و مبتکرانه سوق داده و باعث رشد اقتصادی می شود و همچنین منجر به تبدیل دانش جدید به خدمات و محصولات جدید می شود، حائز اهمیت است. بنابراین در این مطالعه عوامل موثر بر کارآفرینی بویژه تجارت بین الملل و کیفیت نهادی مورد بررسی قرار می گیرد. برای تحقق این هدف یک الگوی اقتصاد تصریح شده است و برای برآورد آن از داده های تلفیقی منتخبی از کشورهای با درآمد متوسط (شامل ایران) در بازه ی زمانی ۲۰۱۸-۲۰۱۰ استفاده شده است. نتایج تجربی بدست آمده حاکی از آن است که کیفیت نهادی، توسعه روابط تجاری و سرمایه گذاری مستقیم خارجی اثر مثبت و معنی داری را بر سطح کارآفرینی در کشورهای مورد نظر داشته است.

Keywords:

کیفیت نهادی , تجارت بین الملل , سرمایه گذاری مستقیم خارجی , کارآفرینی

Paper COI Code

This Paper COI Code is NAMEAR01_079. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1293092/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اربابیان، شیرین،1400،اثر تجارت بین الملل، سرمایه گذاری مستقیم خارجی و کیفیت نهادی بر کارآفرینی،National Conference on New Achievements in Management, Economics and Accounting Research،Isfahan،https://civilica.com/doc/1293092

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 581
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support