ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تطبیقی عشق و مرگ در منظومه ی «اصلی و کرم » آذربایجان و نمایشنامه ی «رومئو و ژولیت » ویلیام شکسپیر

Year: 1400
COI: NCTCC01_039
Language: PersianView: 80
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هادی ولی پور قره قیه - مدرس مرکز علمی کاربری فرهنگی و هنر الف

Abstract:

نگاهی به جهان آثار ادبی ثابت می کند که وجود اشتراکات فرهنگی در ادبیات جهان، مسئله ای ناگزیر است. این اشتراکات، گاه در شعر، گاه در داستان، گاه افسانه ها و اساطیر و گاه در هنرهای مدرن تر مانند تئاتر یا سینما، کاملا مشهود است. یکی از مسائلی که در غالب قصص عاشقانه رخ می دهد، مسئله ی دلدادگی خاص بین دو قهرمان است که دارای ویژگی های متمایزی است. در بخشی از این قصص، عشق به مرگ دو قهرمان منجر می شود. یافته های تطبیقی تحقیق نشان می دهد عشق و مرگ در منظومه ی اصلی و کرم و نمایشنامه ی رومئو و ژولیت، اشتراکات و افتراقاتی را رقم می زند. نتایج پژوهش نشان می دهد، علیرغم نگاه دنیوی شکسپیر به مسئله ی عشق، دو مضمون عشق و مرگ در غالب قصص دارای پیوندی هستند که به سبب مقدس بودنشان، به وصال کام جویانه ی دنیوی منجر نمی شود و به نظر می رسد همین خود عاملی است در جهت مانا بودن این قصصدر بین ملل و فرهنگ های جهان؛ چرا که ممکن است در پس وصال دنیوی، آسیب های دنیوی نیز دامنگیرشان می شد و امر قدسی در آنها محقق نمی شد. پژوهش حاضر از منابع کتابخانه ای بهره برده و تلاش کرده به صورت تحلیل کیفی به بحث و بررسی بپردازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCTCC01_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1307772/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ولی پور قره قیه، هادی،1400،بررسی تطبیقی عشق و مرگ در منظومه ی «اصلی و کرم » آذربایجان و نمایشنامه ی «رومئو و ژولیت » ویلیام شکسپیر،National Conference on Theater and cultural communication،Shiraz،https://civilica.com/doc/1307772

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support