Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیامدهای امنیتی و انتظامی مشاغل کاذب در شهرستان رشت

فصلنامه پژوهش های مدیریت انتظامی، دوره: 14، شماره: 2
Year: 1398
COI: JR_PMSQ-14-2_006
Language: PersianView: 29
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حبیب نصیری - فرماندهی و مدیریت انتظامی، دانشکده فرماندهی و ستاد دانشگاه علوم انتظامی امین
اکبر رضا زاده - گروه امنیت داخلی، دانشکده فرماندهی و ستاد، دانشگاه علوم انتظامی امین
ناصر بیات - گروه جغرافیا، دانشکده فرماندهی و ستاد، دانشگاه علوم انتظامی امین

Abstract:

زمینه و هدف: مشاغل کاذب که بیشتر متاثر از معضل بیکاری است، می­تواند پیامدهای منفی از لحاظ امنیتی-انتظامی به دنبال داشته و باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای افراد جامعه و افزایش جرم و آسیب­های اجتماعی شود. این پژوهش با هدف اصلی شناسایی پیامدهای امنیتی و انتظامی مشاغل کاذب در شهر رشت انجام شد. روش شناسی: این پژوهش از لحاظ هدف کاربردی و به لحاظ ماهیتی از نوع پژوهش های کیفی و اکتشافی است. مشارکت کنندگان پژوهش را مدیران و فرماندهان ارشد پلیس، استادان دانشگاه­های رشت (در حوزه جامعه­شناسی، اقتصاد و مدیریت) و کارشناسان خبره نهاد مدیریت شهری (شهرداری) تشکیل می­دهند. نمونه گیری به صورت هدفمند و تا رسیدن به اشباع نظری از طریق انجام مصاحبه­های عمیق با ۱۰ نفر از خبرگان ادامه یافت. روش تحلیل مضمون برای تجزیه و تحلیل داده­ها استفاده شد. یافته­ها: یافته­های حاصل از تحلیل مضمون بیانگر نه پیامد امنیتی-انتظامی مشاغل کاذب در شهر رشت بود که عبارت اند از: ایجاد پاتوق برای افراد با اندیشه مجرمانه، خرید، فروش و توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی، سرقت و دزدی، ناهنجاری­های اجتماعی و فرهنگی، تجاوز به عنف، نزاع، آدم­ربایی، قتل و کلاهبرداری. نتایج: بیشتر مشاغل کاذب به تخصص خاصی نیاز ندارند و ورود به این مشاغل سهل و آسان است. با توجه به طیف گسترده مشاغل کاذب و پیامدهای متفاوت آن ها به لحاظ امنیتی و انتظامی لازم است متناسب با آنها، برنامه­ریزی و اقدامات مدیریتی متناسب بکار گرفته شود. با توجه به چند وجهی بودن اغلب مشاغل کاذب، تعدیل پیامدهای منفی امنیتی انتظامی نیازمند جلب مشارکت سازمان ها و نهادهای مختلف و همچنین بهره گیری از دانش، تجربه و تخصص ذینفعان مختلف است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PMSQ-14-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1314698/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نصیری، حبیب و رضا زاده، اکبر و بیات، ناصر،1398،پیامدهای امنیتی و انتظامی مشاغل کاذب در شهرستان رشت،https://civilica.com/doc/1314698

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • اجاق زاده محمدی، سیدمحمد و امیدی، اسماعیل. (۱۳۹۲). بررسی تاثیر ...
  • احمدی شادمهری، محمدطاهر. (۱۳۸۶). بررسی وضعیت شاغلان در بخش غیررسمی ...
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری. (۱۳۹۴). بیانات حضرت ...
  • عزیزی، عباس؛ بیات، ناصر؛ هلالی، خلیل. (۱۳۹۶). اثرات امنیتی اقامتگاه ...
  • یعقوبی، علی و کاردوست، مژگان. (۱۳۹۲). بررسی رابطه بین نوع ...
  • ILO. (۲۰۰۲). Women and men in the informal economy: A ...
  • Organisation for Economic Co-operation and Development. (۲۰۰۹). Informality and informal ...
  • Schmidt, G. M., & Druehl, C. T. (۲۰۰۸). When is ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 1,395
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support