Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه ژنتیکی جمعیت گاو ماهی خزری ( Neogobius caspius) در غرب و شرق سواحل جنوبی دریای خزر با استفاده از روش ریزماهواره

مجله علمی شیلات ایران، دوره: 20، شماره: 1
Year: 1390
COI: JR_ISFJ-20-1_007
Language: PersianView: 30
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

 گاو ماهی خزری، ماهی کفزی کوچکی می باشد که بومی دریای خزر است. این ماهی نقش مهمی در چرخه غذایی دریای خزر ایفا می کند و منبع غذایی ماهیان خاویاری می باشد. ساختار ژنتیک جمعیت گاو ماهی خزری با استفاده از روش ریزماهواره مورد بررسی قرار گرفت. بدین منظور ۱۱۵ نمونه از گاو ماهی خزری از دو منطقه در طول ساحل حوضه جنوبی دریای خزر (بندرانزلی و بندر ترکمن) جمع آوری شد. DNA استخراج شده با استفاده از ۱۲ آغازگر ریزماهواره ایی در دستگاه ترموسایکلر مورد بررسی قرار گرفت. باندهای DNA حاصل از الکتروفورز در ژل پلی آکریل آمید با استفاده از نرم افزارهای UVdoct محاسبه و مستندسازی شد و با نرم افزار GenAlex مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. از ۱۲ آغازگر مورد استفاده ۹ آغازگر پلی مورفسیم، ۲ آغازگر مونومورف و در یک پرایمر باند ظاهر نگردید. متوسط چند شکلی مشاهده شده و مورد انتظار بترتیب ۷۴۹/۰ و ۶۳۸/۰ بدست آمد. با توجه به اعداد بدست آمده از Rst و  Fstمیان دو منطقه مورد بررسی اختلاف معنی داری وجود دارد (P≤۰.۰۱). انحراف از تعادل هاردی وینبرگ در تمام نمونه ها مشاهده شد. با توجه به نتایج بدست آمده، در سواحل جنوب دریای خزر حداقل ۲ جمعیت مجزا از گاو ماهی خزری وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ISFJ-20-1_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1315498/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضوانی گیل کلائی، سهراب و قطب رزمجو، الهه و لالویی، فرامرز و تقوی، محمد جواد و نوروزی، مهرنوش،1390،مقایسه ژنتیکی جمعیت گاو ماهی خزری ( Neogobius caspius) در غرب و شرق سواحل جنوبی دریای خزر با استفاده از روش ریزماهواره،https://civilica.com/doc/1315498

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support