Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ساماندهی فضای شهری با هدف ارتقای کیفیت محیطی (نمونه موردی : بلوار کشاورز حد فاصل خیابان کارگر شمالی و میدان ولیعصر (عج))

Year: 1400
COI: PSHCONF14_013
Language: PersianView: 109
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عاطفه حسین زاده گروی - دانش آموخته کارشناسی ارشد طراحی شهری، موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس
علیرضا قهاری - استاد و مدیر گروه شهرسازی، موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس
نسیم حسنی میانرودی - استاد گروه شهرسازی، موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس

Abstract:

از طرفی با گسترش شهرها، به تدریج اولویت دادن به نقش عابر پیاده و فضاهای پیاده محور در شهرها و فضاهای شهری کمرنگ شده و از کیفیت فضایی عرصه های عمومی شهر، فضاهای باز شهری و پیاده راه ها کاسته شده است؛ عرصه هایی که خود به عنوان بستر و خاستگاه، نقش محوری در ارتقای سطح تماس ها، ارتباطات و تعاملات اجتماعی بین شهروندان ایفا می کنند. در این راستا توجه به کیفیت محیطی فضاهای شهری و لزوم توجه به متغیرهای تاثیر گذار در این کیفیت بر سطح روابط استفاده کنندگان از فضا می تواند به بهبود و ارتقا تعاملات اجتماعی فضای شهری منجر می شود. از آنجا که فضاهای شهری نتیجه ی رابطه ی میان فیزیک شهر و ساکنان آن به شمار می روند که از طریق روندها و تعاملات اجتماعی این روابط شکل می گیرند، اگر طراحان و برنامه ریزان شهری قصد دارند درک درستی از فضاهای شهری و کیفیت زندگی ساکنان داشته باشند، باید رابطه ی مناسبی با مناسبات اجتماعی که در شکل گیری این فضاها دخالت دارند، برقرار کنند. روش گردآوری اطلاعات در این تحقیق، از طریق مطالعات کتابخانه ای ،مراجعه به کتب و مقالات موجود در رابطه با موضوعتحقیق، مصاحبه با مدیران، کارشناسان و متخصصین و مشاوره با اساتید در زمینه تحقیق مورد نظر می باشد. لذا این پژوهش برآن است که در طی ساماندهی فضای شهری به شناسایی عوامل تاثیرگذار بر ارتقای کیفیت محیطی بپردازد. و در نهایت با توجه به نتایج بدست آمده پیشنهاداتی در راستای ارتقای کیفیت محیطی محدوده مورد مطالعه ارائه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF14_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1373079/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسین زاده گروی، عاطفه و قهاری، علیرضا و حسنی میانرودی، نسیم،1400،ساماندهی فضای شهری با هدف ارتقای کیفیت محیطی (نمونه موردی : بلوار کشاورز حد فاصل خیابان کارگر شمالی و میدان ولیعصر (عج))،14th National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1373079

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 315
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support