Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یادگیری توام برای طبقه بندی ویژگی و قطبیت در نظراتفارسی با استفاده از یادگیری عمیق چ ندو ظیفهای

Year: 1400
COI: DTIS01_045
Language: PersianView: 104
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میلاد وزان - دانشگاه تبریز، گروه علوم کامپیوتر، تبریز

Abstract:

هدف اصلی این مقاله متمرکز بر دو زیرمساله مرتبط با تحلیل احساسات مبتنی بر ویژگی یعنی، تشخیص مقوله ویژگی (ACD) وقطبیت مقوله ویژگی (ACP) در زبان فارسی است. روش های قبلی در حل این مسائل در بسیاری از زبان ها، آنها را به عنوان دو مسالهجداگانه بیان کرده و به حل آنها می پردازند. در این مقاله، ما یک مدل یادگیری چندوظیف های مبتنی بر شبکه های عمیق را پیشنهادمی دهیم، که می تواند به صورت توام (مشترک) مقوله ویژگی و قطبیت آن را شناسایی و استخراج کند. در راستای این کار و برای مقایسه،از چندین شبکه عمیق همانند، CNN ، LSTM ، Bi-LSTM و GRU استفاده گردید. روش پیشنهادی با استفاده از یک مجموعه دادهمنحصربه فرد از نظرات ارائه شده در خصوص فیلم های فارسی مورد ارزیابی قرار گرفت که در پایان مدل CNN بهترین عملکرد را درمعیارهای ارزیابی دقت زیرمجموعه و شاخص جاکارد، به ترتیب با نمره های ۶۷.۵ % و ۷۷.۰۷۵ % به دست آورد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTIS01_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1384007/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وزان، میلاد،1400،یادگیری توام برای طبقه بندی ویژگی و قطبیت در نظراتفارسی با استفاده از یادگیری عمیق چ ندو ظیفهای،Digital Transformation and Intelligent System،Larestan،https://civilica.com/doc/1384007

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,217
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support