مطالعه ای تطبیقی پیرامون مفهوم جوان و جوانی

Publish Year: 1392
نوع سند: مقاله ژورنالی
زبان: Persian
View: 132

This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

JR_MSY-12-19_001

تاریخ نمایه سازی: 15 اسفند 1400

Abstract:

این مقاله که تمرکز خود را بر مفهوم جوان و جوانی گذاشته است، تلاش دارد تا با استفاده از روش تحقیق اسنادی و از خلال بحث پیرامون تعاریف ملی و بین المللی ارائه شده در خصوص مفهوم جوان و جوانی به مقایسه این تعاریف بپردازد. هدف از چنین مقایسه­ای نیز رسیدن به مناسب­ترین تعریف برای مفهوم جوانان در جمهوری اسلامی ایران و پیشنهاد آن به نهاد متولی امور جوانان در کشور است. لذا در مباحث این مقاله پس از بیان مسئله و اهداف و سوالات تحقیق در مقدمه آن در مبحث نخست مفهوم جوان و جوانی از رویکردهای مختلف مورد توجه قرار گرفته و رویکرد مورد تایید این مقاله در ارائه تعریف ملی از مفهوم جوانان توضیح داده می­شود. سپس در مبحث دوم به موضوع محوری مقاله؛ یعنی تعاریف ملی ارائه شده برای مفهوم جوانان بالاخص تعریف ملی در کشورمان پرداخته شده و تلاش می­شود به عمده سوالات تحقیق در این فصل پاسخ داده شود. در فصل سوم که تحت عنوان تعریف جوان و جوانی در نزد سازمان­های بین­المللی تنظیم شده است تعریف ارائه شده توسط اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد مطرح می­شود. در مبحث چهارم نیز که تحت عنوان تحلیل تنوع و تفاوت در تعاریف از جوان آمده است، ضمن تبیین و تحلیل این تفاوت می توان این فرضیه را تایید کرد که تفاوت در تعاریف ملی ارائه شده از مفهوم جوانان در نزد کشورهای مختلف به علت تفاوت در ارزش­ها، ساختارها و شرایط اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آنهاست. نهایتا؛ در مبحث نتیجه­گیری ضمن مرور مختصر بر پاسخ­های ارائه شده برای سوالات تحقیق مناسب­ترین تعریف برای اصطلاح جوانان در جمهوری اسلامی ایران از دیدگاه این مقاله ارائه خواهد شد.

Keywords:

جوانان , تعریف ملی , نهادهای متولی امور جوانان , سازمان های بین المللی

Authors

جعفر سطوتی

رئیس گروه جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام (jaafar_satvati@yahoo.com)

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • منابع:منابع فارسی:۱- وزارت ورزش و جوانان، ۱۳۹۱، مجموعه مصوبات شورای ...
  • United Nations, (۱۹۹۶), Global Situation of Youth in ۱۹۹۰, United ...
  • وب سایت­های استفاده شده:http://. www.mys.gov.az/about.php?mItem=۱&lng=eng - ۲۱k -http://.www.polity.org.za/polity/govdocs/policy/intro.html - ۹۵khttp://www.coe.int/T/E/Cultural_Cooperation/Youth/۵._Information_services/Forum_۲۱/N۱_germany_eng.pdf ...
  • نمایش کامل مراجع