Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تحلیل بلاغی شعر ایمان بیاوریم به آغاز سرد فروغ فرخزاد

پنجمین همایش بین المللی زبان و ادبیات فارسی
Year: 1400
COI: ADABICONF05_087
Language: PersianView: 101
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ناهید عساکره - دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش زبان و ادبیات فارسی . دانشگاه فرهنگیان ، شهید رجایی شیراز
سولماز مظفری - دکترای زبان و ادبیات فارسی ،گروه زبان و ادبیات فارسی ، دانشگاه فرهنگیان ، شیراز ، ایران

Abstract:

فروغ فرخزاد شاعری منحصر به فرد است و به جهان اطراف خود نگاه متفاوتی دارد . بدون ترس از عقاید و سرگذشت خویش می گوید . فروغ در دفتر شعری اسیر ، دیوار و عصیان از تمایلات و احساسات و زندگی شخصی خود را سخن و به گونه ای این سه دفتر شعری روایت زندگی شاعر است ،اما بعداز آن فروغ به یک بلوغ فکری می رسد و بلوغ فکری و آگاهی و رشد او در دفتر شعری ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد نمایان است.صور خیال بیان غیر مستیقم شاعر در پس کلمات است و شاعران درطول تاریخ به ارزش آن ها پی برده و در جای مناسب برای تاثیر گذار تر بودن سخن خود ازآن ها بهره گرفته اند . آثار فروغ فرخزاد سرشار از صور خیال است . فروغ در شعر ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد از انواع صور خیال تشبیه ، استعاره ، مجاز ،کنایه ،تکرار،واج آرایی و حتی متناقص نما یا پارادوکس بهره گرفته است . نماد ها و انواع صور خیال در این شعر ابداعی است و این نشان از خلاقیت شاعر معاصر دارد که به تقلید صرف نپرداخته است . در این مقاله تحلیلی توصیفی نگارنده سعی دارد تحلیلی جامع بر شعر ایمان بیاوریم به اغاز فصل سرد داشته باشد واز ماورای کلامات به اندیشه ی اصلی و اصل کلام شاعر پی ببرد و این شعررا از جنبه بلاغی مورد تحلیل و برسی قرار دهد . روش تحقیق ، توصیفی- تحلیلی است. گردآوری و طبقه بندی اطلاعات ، برمبنای یاداشت ها و منابع مورد مطالعه به دست آمده با شیوه توصیفی انجام شده است

Keywords:

فروغ فرخزاد - تحلیل - بلاغت - صورخیال

Paper COI Code

This Paper COI Code is ADABICONF05_087. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1435013/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عساکره، ناهید و مظفری، سولماز،1400،بررسی و تحلیل بلاغی شعر ایمان بیاوریم به آغاز سرد فروغ فرخزاد،Fifth International Conference on Persian Language and Literature،Hamadan،https://civilica.com/doc/1435013

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,332
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support