Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فرصتها و راهکارهای تامین مالی ساخت مسکن از طریق صادرات خدمات فنی و مهندسی

هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی موضوع : مسکن؛ پیشران تولید
Year: 1400
COI: CONFMETT08_018
Language: PersianView: 49
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا سهرابی - کارشناس اندیشکده اقتصاد مقاومتی
محمدمهدی فامیل محمدی - کارشناس اندیشکده اقتصاد مقاومتی

Abstract:

میزان تولید مسکن در کشور از جمله مواردی است که بسیار با وضعیت مطلوب فاصله دارد. در به دنبال این روند، که بخشی از آن، نتیجه توقف یا کاهش حمایت دولت از ساخت و سازها در برهههای زمانی مختلف بوده است، قیمت مسکن های موجود نیز رو به افزایش گذاشته است. با این حال، نگاه به آمار، مشخص میکند که ظرفیتهای راکد فراوانی در حوزه خدمات فنی و مهندسی، نه تنها در بعد داخل، که حتی در حوزه صادرات این نوع از خدمات در کشور وجود دارد. در چنین شرایطی دولت با تسهیل ورود صادرکنندگان ایرانی خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دارای ظرفیت همکاری مانند عراق، سوریه و سریلانکا، میتواند از یک سو پیمانکاران داخلی را از رکود خارج کند و از سوی دیگر به رشد درآمدهای ارزی کشور کمک کند. نکته حائز اهمیت اینجاست که علاوه بر مزیتهای مذکور، دولت میتواند در ازای این نوع از تسهیل گریها برای شرکتهای خصوصی، آنها را به صورت قراردادی متعهد سازد که در مقابل میزان مشخصی از درآمد ارزی، به ساخت تعداد مشخصی مسکن در داخل، با نظارت دولت، مبادرت ورزند. با این راهکار بخش قابل توجهی از نیاز کشور در حوزه مسکن، بدون ایجاد بار مالی جدید برای دولت، پوشش داده خواهد شد.

Keywords:

صادرات خدمات فنی مهندسی , ساخت مسکن , مسکن ارزان , تجارت منطقه ای

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFMETT08_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1439962/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سهرابی، رضا و فامیل محمدی، محمدمهدی،1400،فرصتها و راهکارهای تامین مالی ساخت مسکن از طریق صادرات خدمات فنی و مهندسی،8th Annual Conference on Resistance Economics Subject: Housing; Production drivers،Tehran،https://civilica.com/doc/1439962

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support