Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه اثر گذاری وقف و مسکن مهر بر قیمت مسکن نمونه مورد مطالعه شهر ملایر

هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی موضوع : مسکن؛ پیشران تولید
Year: 1400
COI: CONFMETT08_020
Language: PersianView: 57
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

مسکن در ایران می تواند در زمره حساس ترین بخش ها در برنامه های توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار آید.بررسی روند برنامه ربزی این بخش در گذشته حاکی از وجود تنگناها و مسائل قابل توجهی است. آنچه طی سال های اخیر به نام پروژه مسکن مهر در وزارت مسکن و شهر سازی مطرح شده است،تجربه ای جدید برای تامین مسکن گروه های کم درامد بوده است.دو هدف عمده ی مسکن مهر شامل سرعت بخشی مسکن مهر شامل سرعت بخشی به اجرا و نهایتا خانه دار شدن مردم و پایین آوردن هزینه های ساخت می باشد. از طرفی بسیاری از معضلاتی که در زمینه های مختلف گریبانگیر مردم جامعه است تنها به وسیله دولت و دستگاههای اجرایی قابل حل نبوده و مشارکت و معاضدت خود مردم است که معضلات را از سر راه رشد و توسعه آن جامعه بر خواهد داشت. وقف نهادی است که از طریق آن می توان بخش قابل توجهی از مشکلات و تنگناهای جامعه را شناخت و اموال و دارایی های افراد نیکوکار را داوطلبانه در جهت رفع آنها به کار بست .شهر ملایر شهری است با ۵ / ۶۳ درصد اراضی وقفی ؛ از طرفی نیز در استان همدان بیشترین مساحت اراضی مسکن مهررا بعد از مرکزاستان به خود اختصاص داده است.در مقاله حاضر به مقایسه ویژگی های وقف و مسکن مهر و تاثیرات آنها بر قیمت مسکن پرداخته شده است.نتیجه حاصل آنکه مساکن مهر در این شهر علی رغم اینکه بخشی از محیط زیست طبیعی را بر هم زده است و هیچ گونه فضای شهری در کنار آنها تعریف نشده است اما توانسته بر قیمت مسکن تاثیر گذار باشد.وقف در ملایر سابقه دیرینه دارد و به زمان قاجار باز می گردد و سبب عمران و آبادی بسیار زیادی در این شهر شده است اما به دلیل قرار گرفتن اراضی اوقافی در بهترین نقطه شهر ،نه تنها قیمت مسکن در این نقاط کاهش نیافته بلکه از قیمت بالایی بر خوردار است.

Keywords:

مسکن , مسکن اقشار کم درآمد , مسکن اجتماعی , مسکن مهر , وقف

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFMETT08_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1439964/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظفری، فائزه،1400،مقایسه اثر گذاری وقف و مسکن مهر بر قیمت مسکن نمونه مورد مطالعه شهر ملایر،8th Annual Conference on Resistance Economics Subject: Housing; Production drivers،Tehran،https://civilica.com/doc/1439964

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support