ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برآورد میزان گاز متان قابل دستیابی از دفنگاه حلقه دره کرج با استفاده از نرم افزار LandGem

Year: 1392
COI: ECONF01_198
Language: PersianView: 740
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام سلیمانی - دانشجوی کارشناسی ارشد علوم محیط زیست - آلودگی ها (دانشکده محیط زیست و انرژی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران)
سیدمسعود منوری - دکترای علوم محیط زیست، عضو هیات علمی و استاد گروه دانشکده محیط زیست و انرژی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
میرمهرداد میرسنجری - دکترای ارزیابی محیط زیست، استادیار دانشکده محیط زیست دانشگاه ملایر
امیرحسن قاسم اف - کارشناس ارشد مکانیک سیالات، ایران خودرو

Abstract:

این مقاله به ارائه نتایج بررسی ها و پتانسیل سنجی انجام شده برای تعیین میزان بیوگاز متان قابل دستیابی از دفنگاه زباله حلقه دره کرج که بعد از کهریزک دومین دفنگاه پسماند ایران می باشد، پرداخته است. به منظور تخمین این مقدار، ابتدا با استفاده از نتایج تجزیه فیزیکی - شیمیایی زباله در ایران و شهرستان کرج، فرمول شیمیایی مناسب آن ارائه شده و کل متان قابل استحصال محاسبه شده است. سپس با استفاده از برنامه 2، LanaGem v3 با محاسبه میزان K=0.028 و LO=170 میزان گازهای مختلف قابل استحصال به صورت سالانه به دست آمده است. براساس مطالعات میدانی حاصل از چاهک های گمانه زنی و آنالیز گاز دفنگاه کرج با دستگاه بیوگاز سنج LFG20، به طور میانگین ترکیبات گاز تولیدی از محل دفن را 46.5٪ درصد متان، 46.1٪ دی اکسید اکربن و 0.125٪ اکسیژن تشکیل می دهد. یافته های این مطالعه نشان داد که پتانسیل تولید گاز متان از زباله های دفنگاه حلقه دره کرج براساس نتایج به دست آمده به ازای 5.065.574 تن زباله از سال 1371 تا 1430 پس از گذشت 60 سال چیزی در حدود 548547 تن متان قابل استحصال است که 169.829 تن آن در بیست سال اول به دست می آید. بررسی ها نشان می دهد که از هم اکنون به مدت 12 سال امکان نصب نیروگاه 1/5 مگاواتی فراهم است و در 6 سال و 14 سال بعد از آن نیز به ترتیب 3 و 2 مگاوات نیروگاه قابلیت نصب خواهد داشت. همچنین از سال 1390 می توان نیروگاه 1/5 مگاواتی در محل نصب نمود و پس از 2 سال ظرفیت آن را به 3/5 مگاوات افزایش داد. در سال یازدهم از اجرای طرح (اتمام دفن) به مدت 11 سال نیروگاه مجدداً با ظرفیت 3 مگاوات فعال خواهد بود و 14 سال آخر نیز با ظرفیت 2 مگاوات نیروگاه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت (40 سال با توان متوسط 2 مگاوات).

Keywords:

بیوگاز متان، LandGem، انرژی، پسماند شهری، محل دفن، انرژی، حلقه دره کرج

Paper COI Code

This Paper COI Code is ECONF01_198. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/264478/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلیمانی، الهام و منوری، سیدمسعود و میرسنجری، میرمهرداد و قاسم اف، امیرحسن،1392،برآورد میزان گاز متان قابل دستیابی از دفنگاه حلقه دره کرج با استفاده از نرم افزار LandGem،The First National Conference on Environment, Energy and Biodefense،Tehran،https://civilica.com/doc/264478

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • -ابراهیمی، ابوالفضل _ هراتی، امیر وکاوه، رشید و جمشیدی، رضا، ...
 • حطرح جامع مدیریت پسماند کرج- سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج ...
 • حعدل، مهرداد و همکاران، 1383 پژوهشگاه نیرو، پژوهشکده انرژی و ...
 • تحلیل اقتصادی استحصال انرژی الکتریکی از گاز مراکز دفن پسماند شهری-مطالعه موردی: شهر تهران [Conference Paper]
 • طرح جامع مدیریت پسماند و پتانسیل بازیافت کرج- سازمان مدیریت ...
 • _ epa.so v/ttn Ca tc 1/dir1/landgem- v302-guide.pdf ...
 • http : //www.world ank. _ rg/ enviroments trategy ...
 • Revised 1996 IPCC Guidelines for National Greenhouse Gas ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 30,722
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support