Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برآورد تغییر مکان ماندگار توده لغزشی شفارود در زمین لرزه های مختلف با بهره گیری از روش تلفیقی F.E.M. و نیومارک

Year: 1386
COI: GEODM02_073
Language: PersianView: 1,483
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد داوودی - استادیار و عضو هیات علمی پژوهشکده مهندسی ژئوتکنیک، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله
عباس اکبری اصطهبانی - دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

Abstract:

قرار داشتن دامنه ها و شیبهای دارای پتانسیل لغزش در فاصله های گوناگون از کانون زمین لرزه، اهمیت مطالعه تاثیر فاصله از رومرکز زمین لرزه و یا بعبارت دیگر تاثیر قرار گرفتن در میدان نزدیک و میدان دور (far field & near field) زمین لرزه بر ناپایداری دامنه ها و شیبها را آشکار می سازد. به منظور مطالعه تاثیر زمینلرزه های گوناگون بر جابجایی توده لغزشی دامنه ها، نخست مدل ساده ای از دامنه دارای پتانسیل لغزش دره شفارود که در ناحیه البرز قرار دارد، ساخته شد و تحت تاثیر تابش دو دسته موج زمین لرزه ثبت شده در میدان دور و میدان نزدیک زمین لرزه های گزینش شده قرار داده شد.زمین لرزه ها تا حد امکان نزدیک به ساختگاه برگزیده شد. در این راستا، در آغاز بر روی نگاشتهای برگزیده شده فرایندهایی برای بدست آوردن مولفه عمود بر گسل مربوط به هر یک از نگاشتها و همچنین فیلتر نمودن و اصلاح رکورددهای بدست امده انجام گرفت. همه نگاشتهای بدست امده به PGA=0.6g نرمالایز گردید. از سوی دیگر ویژگی های هندسی و پارامترهای زمین شناسی و ژئوتکنیکی لایه های سنگی ساختگاه سد شفارود، دره و زمین لغزه موجود در دامنه سوی چپ سد، در محیط نرم افزار PLAXIS به شکلی ساده شده ، مدلسازی گردید. سپس با برگزیدن نقاطی در توده دارای پتانسیل لغزش و انجام آنالیزهای دینامیکی، پاسخ لرزه ای هر یک از نقاط، محاسبه شد. آنگاه میانگین پاسخ لرزه ای توده لغزنده به هر دسته از محرکهای ورودی میدان دور و میدان نزدیک، بدست امد. سپس با بدست اوردن شتاب تسلیم توده لغزشی، محاسبه جابجایی ماندگار با روش نیومارک انجام پذیرفت و مقدارهای بدست آمده برای این جابجایی ها با یکدیگر مقایسه گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GEODM02_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/31442/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
داوودی، محمد و اکبری اصطهبانی، عباس،1386،برآورد تغییر مکان ماندگار توده لغزشی شفارود در زمین لرزه های مختلف با بهره گیری از روش تلفیقی F.E.M. و نیومارک،2nd Disaster Management Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/31442

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • -برا جام داس، دینامیک خاک، بازگردان حسن نایینی، 1375. ...
  • -ارزیابی تحلیلی و طراحی سامانه مدیریت ریسک زمین‌لغزشلهای ناشی از ...
  • -عباس سروش و مهرداد روحانی زاده، تعیین ضریب اطمینان و ...
  • -Ambraseys N., Douglas J. , 'Reappraisal of the affect of ...
  • _ Keramer Steven L., ،، Geotechnical Earthquake Engineering, 1996 ...
  • -Lopez C., Modaressi A., ،Evaluation 6f Seismic Slope Stability Using ...
  • -Mavroeidis G. P., DQmgG. _ Papageorgiou A.S., ،RNear-Eault Ground Motions, ...
  • _ Newmark N. M., ،Effect of Earthquake qmDamgs and Emb ...
  • -Yon L., Matasovic N., and Kavazanjian E.*'Seismic Response of Rigid ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 2,317
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support