ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سیستم طراحی ADECO-RS با نگرشی بر تونل راه آهن شیبلی

Year: 1393
COI: IRMC05_052
Language: PersianView: 707
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین محمد پور ریحان - دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک سنگ دانشگاه صنعتی سهند
حمید چاکری - عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی سهند

Abstract:

امروزه تونل ها از جمله سازه های زیرزمینی بسیار حساس می باشند که به اندازه سازه های عمرانی سطحی در حال گسترش بوده و مورد توجه قرار گرفته اند. با توجه به تغییرات گسترده در وضعیت زمین شناسی و ژئوتکنیکی محیط اطراف تونل ها همواره احداث این سازه ها چه در مرحله مطالعات و چه در مرحله اجرا دارای مشکلات و پیچیدگی های فراوانی است. از سوی دیگر عدم وجود یک روش معتبر برای طراحی سازه های زیرزمینی این مشکلات را دو چندان می کند تا به اکنون سیستم های طبقه بندی مختلفی برای طراحی اولیه تونل ها و پیش بینی سیستم نگهداری مورد نیاز ارائه شده است. سیستم های طبقه بندی RMR و Q از مهمترین سیستم هایی هستند که برای محیط های سنگی مناسب می باشند این سیستم ها از لحاظ پارامترهای زمین شناسی و شرایط تنش می تواند سنگ ها راطبقه بندی کنند. ولی بسیاری از تونل ها مانند تونل راه آهن شیبلی در محیط های سنگی و خاکی قرار گرفته اند و این سیستم های بدلیل وجود خاک نمی توانند چنین تونل هایی را به خوبی طراحی کنند لذا وجود یک روش طراحی مناسب که هم بتواند راهکارهای مناسب طراحی و اجرا را پیش بینی نماید و هم در هر دو محیط سنگی و خاکی کاربرد داشته باشد ضروری است سیستم ADECO-RS یک روش طراحی است که در آن هم محیط های خاکی و هم محیط های سنگی در نظر گرفته شده و علاوه بر آن این سیستم با اساس قرار دادن تغییر شکل ها در هسته پیشروی بهتر از سایر سیستم ها می تواند سیستم نگهداری لازم را پیشنهاد دهد. در این مقاله ضمن بررسی سه روش RMR Q و روش ADECO-RS برای تونل راه آهن شیبلی به عنوان مطالعه موردی نشان داده شده است که روش ADECO-RS مناسب ترین گزینه برای انتخاب روش نگهدارنده تونل راه آهن شیبلی می باشد.

Keywords:

سیستم طبقه بندی RMR و Q , سیستم ADECO-RS , تونل راه آهن شیبلی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRMC05_052. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/318532/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمد پور ریحان، حسین و چاکری، حمید،1393،بررسی سیستم طراحی ADECO-RS با نگرشی بر تونل راه آهن شیبلی،5th Iranian Rock Mechanics Conference ،Tehran،https://civilica.com/doc/318532

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,939
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support