ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین میزان کاهش در پارامترهای رفتاری سازههای مصالح بنایی آسیب دیده تقویت نشده بعد از وقوع زلزله با توجه به مشاهدات تجربی زلزله بستک

Year: 1394
COI: ICSAU03_0618
Language: PersianView: 401
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اصغر وطنی اسکویی - دانشیار و عضو هیئت علمی دانشکده عمران دانشگاه شهید رجایی تهران
امیرطه نوروزی - دانشجوی کارشناسناسی ارشد عمران گرایش زلزله دانشگاه شهید رجایی تهران

Abstract:

در حال حاضر نتنها در ایران بلکه در سراسر دنیا سازههای مصالح بنایی همچنان سهم بالایی از سازههای موجود را تشکیل میدهند. تجارب زلزلههای پیشین نمایانگر این حقیقت است که این سازهها همواره درصدبالایی از خرابی را به خود اختصاص دادهاند. به همین دلیل نیاز به ارزیابی وضعیت این سازههای آسیبدیده در کمترین زمان بعد از وقوع زلزله حائز اهمیت میباشد که این امر مستلزم داشتن شناختی صحیح از پارامترهایرفتاری سازهی آسیبدیده )مانند سختی، مقاومت و دمپینگ( میباشد. لذا با در نظر گرفتن اهداف فوق در این مقاله سعی بر آن شده است تا با اعمال شرایط واقعی زلزله شهر بستکدر دی ماه سال 22 از نظر تاریخچه زمانی شتاب زلزله، بازدید های میدانی انجام شده و پس از مشاهدهی آسیبها در محل و با استفاده از روش مدل سازه معادل ماکرو، مبتنی بر صحت سنجی میدانی و مطالعاتپیشین به روشی دست یافت که بر اساس آن بتوان به تعیین پارامترهای رفتاری تاثیرگذار در سازهی مصالح بنایی آسیب دیده در زلزله پرداخت. در این پژوهش تعداد 11 عدد از بناهای آسیب دیده مورد ارزیابی ومطالعه قرار گرفتند و نهایتا به روشی منتهی می شود که بر اساس آن بتوان به ویژگیهای اساسی سازهی آسیبدیده بعد از زلزله مانند میزان دقیق تغییر در سختی، مقاومت، میرایی دست یافت. برای رسیدن به طرح مناسبی برای ترمیم و تقویت سازه آسیبدیده در زلزله لازم است سازهی آسیب دیده مورد بررسی قرار گیرد. برای این منظور عدم داشتن شناختی صحیح و علمی از وضعیت سازهی آسیبدیده همواره به عنوان یه مسئله مطرح بوده است. استفاده از روش ارائه شده در این پژوهش میتواند شناخت درستی از وضعیت سازه آسیب دیده بعد از وقوع زلزله بدست آرد.

Keywords:

دیوار مصالح بنایی، مدل معادل ماکرو، تعیین پارامترهای آسیب، ارزیابی بعد از زلزله، زلزله بستک

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU03_0618. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/469640/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وطنی اسکویی، اصغر و نوروزی، امیرطه،1394،تعیین میزان کاهش در پارامترهای رفتاری سازههای مصالح بنایی آسیب دیده تقویت نشده بعد از وقوع زلزله با توجه به مشاهدات تجربی زلزله بستک،3th International Congress on Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Tehran،،،https://civilica.com/doc/469640

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • . سایت مرکز تحقیقات راه و مسکن (دسترسی در تاریخ ...
 • نشریه شماره 973، دستورالعمل بهسازی لرزه ای ساختمان های بنایی ...
 • . مبحث ششم مقررات ملی ساختمان، بارهای وارد بر ساختمان، ...
 • . محمدی, ز. (1122). استفاده از قاب معادل جهت مدل ...
 • . Magenece, G. (2000). "A Method for pushover analysis in ...
 • . Computers and Structures, Inc. ETABS, version 2015, Integrated structural ...
 • . FEMA 306, (1999), "Evaluation of Earthquake Damaged Concrete and ...
 • . FEMA 273, (1997), _ _ E VALUATION OF ANALYSIS ...
 • . Tomazevic, M., & Weiss, P. (1994). Seismic behavior of ...
 • . DaPorto F, Grendene M, Modena C. (2009). Estimation of ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 4,633
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support