ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل سطوح مختلف انتقال پذیری مدلهای انتخاب وسیله نمونه موردی: سفرهای با هدف خرید

Year: 1392
COI: JR_JTE-5-1_006
Language: PersianView: 296
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیررضا ممدوحی - استادیار، دانشکده مهندسی عمران و محی ط زیست، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
امیرحسین باغستانی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران

Abstract:

در سال های اخیر برنامه ریزی حمل و نقل، تأکید بیشتری بر حمایت از روش هایی داشته که هزینه مطالعات مربوطه را به حداقل برساند.برخی پژوهشگران استفاده از مدل پرداخت شده در یک شهر را برای بررسی رفتار سفر در شهر دیگر به عنوان یک راهکار، با صرفه جوییدر زمان و هزینه مطالعات حمل و نقلی مطرح کردند. گرچه نمی توان انتظار داشت مدل مبدأ به طور کامل مشاهدات شهر مقصد را بازسازی کند، ولی بررسی این فرآیند نیز می تواند اطلاعات نسبتاً مفیدی را در اختیار قرار دهد. این مقاله به معرفی انواع و سطوح مختلف انتقال پذیری و نیز ارایه معیارهای گوناگون انتقال پذیری مدل انتخاب وسیله می پردازد. برای آشنایی با چالش های پژوهشی مربوطه، یک مطالعه موردی با هدف سفر خرید در مقیاس واقعی )انتقال مدل انتخاب وسیله تهران به قزوین( در چهار سطح انتقال پذیری مورد مطالعهقرار م یگیرد. سفرهای با هدف خرید در ساعت اوج صبح با ساختار مدل لوجیت چندجمله ای و سه شیوه سواری شخصی، تاکسی و اتوبوس برای انجام سفر در نظر گرفته شده است. جهت ایجاد زمینه مناسب برای مقایسه نتایج، مدل انتخاب وسیله قزوین با ساختار مشابه مدل تهران پرداخت شد. مدل در سطوح اول، دوم و سوم )به غیر از متغیر محدوده طرح ترافیک( انتقال پذیر ولی در سطح چهارم )دقیق ترینسطح( انتقال نا پذیر تشخیص داده شد. آماری آزمون انتقال در این سطح، عدم برابری ضرایب متغیرهای دو مدل را نشان می دهد. نتایج مبتنی بر شاخص انتقال، استفاده از مدل تهران برای قزوین را نامناسب و تا حدودی گمراه کننده می داند، به شکلی که حتی برازش کمتری نسبت به مدل سهم بازار داشته است. همچنین بررسی معیارهای خطای نسبی، حاکی از اختلاف میان سهم های مشاهده شده و پیش بینی شده توسط مدل انتقال یافته است. دلایل مختلفی همچون متفاوت بودن شرایط اقتصادی، اجتماعی و ترافیکی و نیز متأثر بودن سفرهای خرید از شرایط جغرافیایی و عادات فرهنگی می تواند باعث این امر باشد

Keywords:

انتقال پذیری , مد لهای انتخاب وسیله , مکانی , هدف سفر خرید

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JTE-5-1_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/489321/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ممدوحی، امیررضا و باغستانی، امیرحسین،1392،تحلیل سطوح مختلف انتقال پذیری مدلهای انتخاب وسیله نمونه موردی: سفرهای با هدف خرید،https://civilica.com/doc/489321

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support