ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و بهینه سازی روش فرآزاوری با گاز در یکی از میادین جنوب غربی ایران

Year: 1396
COI: ICOGPP04_132
Language: PersianView: 334
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عبدالرضا معماری - کارشناس ارشد مهندسی بهره برداری ، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
داوود دیانتی - کارشناس ارشد مهندسی بهره برداری ، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
بهزاد طایی - کارشناس ارشد مهندسی بهره برداری ، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

Abstract:

در این مقاله به بررسی و بهینه سازی فرآزآوری با گاز در یکی از میادین جنوب غربی با روش تکمیلی بر خلاف روش کلاسیکپرداخته شده است. تولید از طریق فرازآوری به کمک گاز با تزریق پیوسته گاز به انتهای رشته تولیدی میسر می شود .گاز تزریقی باسیال تولیدی مخلوط و باعث کاهش گرادیان فشاری در رشته تولیدی می شود و در نتیجه فشار جریانی ته چاهی را کاهش میدهد.تولید نفت با استفاده از فرآزآوری مصنوعی به کمک گاز را با تغییر حجم گاز تزریقی ،عمق تزریق، فشار سرچاهی و اندازه لوله مغزیمی توان کنترل کرد.با توجه به اینکه در مناطق نفت خیز جنوب یکی از محدودیت های اصلی جهت راه اندازی سیستم فرازآوری باگاز به روش کلاسیک آن تامین قطعات مورد نیاز رشته تکمیلی فرآزآوری با گاز ازجمله جایگاه تزریق گاز (SPM) می باشد و ازطرفی با توجه به اینکه چاه به طور طبیعی امکان جریان ندارد لذا استفاده از یک روش فرآزآوری اجتناب ناپذیر است. لذا طراحیسیستم فرآزآوری به گونه ای صورت می گیرد که ضرورت استفاده از SPM حذف و به تبع آن نصب مسدود کننده (PACKER)نیز منتفی گشته و چاه با این روش در مدار قرار خواهد گرفت.

Keywords:

فرآزآوری با گاز، جایگاه تزریق شیر فرازاوری،قطر لوله مغزی،طول لوله مغزی، نرم افزار پایپ سیم

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOGPP04_132. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/640741/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معماری، عبدالرضا و دیانتی، داوود و طایی، بهزاد،1396،بررسی و بهینه سازی روش فرآزاوری با گاز در یکی از میادین جنوب غربی ایران،4th International Conference on Oil.Gaz and Petrochimical،Tehran،https://civilica.com/doc/640741

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support