ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی لرزه ای عوامل موثر بر پایداری شیروانی های خاکی مسلح شده با نیلینگ

Year: 1396
Publish place:
COI: SCIENGC01_002
Language: PersianView: 509
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرحسین فتوحی - کارشناس ارشد مهندسی عمران گرایش ژیوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اراک

Abstract:

ارزیابی لرزه ای پایداری شیروانی های خاکی از مهمترین مسایل مطرح در مورد شیروانی ها و بحث لرزه ای آنها می باشد. در صورتی که این سازه ها در معرض بارگذاری های لرزه ای احتمالی قرار گیرند، همواره خسارت های زیادی در اثر لغزش در مناطق مختلف به وجود می آورند. بررسی پایدار سازی شیروانی ها برای مقاومت در برابر خطرات ناشی از زلزله می تواند از تلفات مالی و جانی زیادی جلوگیری کند. میخکوبی (نیلینگ) خاک یک روش تسلیح در جای خاک است. تیوری استفاده از روش میخکوبی (نیلینگ) بر مبنای مسلح کردن و مقاوم نمودن توده خاک با استفاده از دوختن توده خاک توسط مهارهای کششی فولادی با فواصل نزدیک به یکدیگر می باشد. سیستم های مهاربندی و میخ کوبی خاک جهت پایدارسازی و نگهداری سازه های خاکی طراحی می شوند، تا توسط المان های کششی، تغییر مکان های سازه را محدود نمایند. در این تحقیق، عوامل موثر بر پایداری شیروانی های خاکی مانند، جنس خاک، نوع و آرایش سربارها، زاویه قرارگیری نیل ها و وجود یا عدم وجود تراز آب در شیروانی، با استفاده از نرم افزار GEOSLOPE-2007 و استفاده از روش شبه استاتیکی و تعادل حدی، مورد ارزیابی قرار می گیرد و برای هر حالت ضریب اطمینان پایداری محاسبه شده و در نهایت بهترین حالت برای پایداری شیروانی عنوان می گردد. نتایج به دست آمده به این صورت است که بهترین حالت برای پایداری شیروانی، حالتیست که خام چسبنده باشد، زاویه قرارگیری نیل ها عمود بر سطح گسیختگی باشد و تراز آب در شیروانی خاکی وجود نداشته باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCIENGC01_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660721/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فتوحی، امیرحسین،1396،ارزیابی لرزه ای عوامل موثر بر پایداری شیروانی های خاکی مسلح شده با نیلینگ،همایش ملی عمران، معماری و توسعه پایدار شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/660721

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,932
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support