ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معیارهای کیفیت مرکز محله با رویکرد تعاملات اجتماعی

Year: 1396
Publish place:
COI: SCIENGC01_015
Language: PersianView: 472
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سهیل ابراهیمی - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه معماری، دانشگاه غیرانتفاعی علاالدوله سمنانی گرمسار
امیرمسعود دباغ - عضو هییت علمی گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، گروه مهندسی معماری، تهران، ایران

Abstract:

از پیامدهای ازدیاد جمعیت و رشد بی رویه شهرها، تجمع گروه های نامتجانس انسان ها در کنار یکدیگر است که سبب مشکلاتی نظیر ناامنی می گردد. تعاملات اجتماعی و حضور مردم باعث افزایش حس امنیت در سطح جامعه و محیط های مدنی می شود. اجتماعات انسانی یکی از راه های برقراری ارتباط و یافتن هویت در جهت پاسخگویی به این نیاز انسانی است. فضاهای مسکونی امروز از درک روح انسانی و تعلق اجتماعی به دور شده اند، به همین دلیل توجه به حس تعلق به مکان در یک محله و برقراری تعاملات اجتماعی می تواند قدمی برای ایجاد مکان هایی باشد که در آن روح از بین رفته تعاملات اجتماعی را بازیافت. مرکز محله مهمترین فضای اجتماعی و قلب هر محله محسوب می شود. مرکز محله ها مظهر بیشترین تماس ها و تجمع های افراد هر محله می باشند که می توان آنها را با توجه به مشارکت اهالی محله و از طریق پلیس چک طراحی و بهبود بخشید تا در نهایت به مکانی پایدار منجر شود. در این پژوهش با روش توصیفی تحلیلی، سعی بر این است که شناسایی معیارهای کیفیت محیطی مرکز محله و افزایش سرزندگی و تعاملات اجتماعی در مرکز محله می شود بپردازد.

Keywords:

تعاملات اجتماعی، کیفیت محله و مرکز محله

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCIENGC01_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660734/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیمی، سهیل و دباغ، امیرمسعود،1396،معیارهای کیفیت مرکز محله با رویکرد تعاملات اجتماعی،همایش ملی عمران، معماری و توسعه پایدار شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/660734

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 352
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support