Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

زن و جنگ نرم

Year: 1395
Publish place:

COI: FHSAROLP01_434
Language: PersianView: 1,975
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه نجاری - کارشناسی ارشد مطالعات زنان گرایش حقوق زن در اسلام ، دانشگاه اصفهان
علی تقوی - دکترا فلسفه و کلام، استادیار دانشگاه اصفهان

Abstract:

در عصر حاضر تسلط بیشتر از طریق جنگ نرم و پارادایم فرهنگی صورت می گیرد. هدف نهایی در جنگ نرم مانند جنگ سخت، مهار و فروپاشی یک نظام سیاسی و اجتماعی است، و در واقع، تفاوت عمده ی این دو نوع جنگ در روش ها و ابزارآلات جنگی مورد استفاده است . در جنگ نرم تلاش می شود با تاثیرگذاری بر باورها و ارزش های یک ملت،اندیشه و الگوی اداره کشور که به مثابه ی هویت دهنده ی نظام سیاسی است، به چالش کشیده شود. بنابراین، جنگ نرم به دنبال از پای درآوردن اندیشه و تفکر جامعه است. لذا به نظر می رسد، بهترین مدخل ورودی برای آغاز این جنگ،خانواده باشد؛ زیرا خانواده کوچکترین و مهم ترین واحد سازنده اجتماع است و علاوه بر این، خانواده محل اصلی انتقال هنجارهای رفتاری است. از طرفی، محور اصلی و پاشنه آشیل نظام خانواده، زن است . به جرات می توان گفت که، زن درابعاد مختلف زندگی خانوادگی، نقش محوری و بنیادینی را برای کل اعضای خانواده یا همان سلول سازنده جامعه بازی می کند؛ به طوریکه می توان در جنگ نرم از وی؛ به عنوان پاشنه آشیلی برای از پای در آوردن کل نظام اجتماعی و سیاسی به طور کامل بهره برد. بنابر مطالب گفته شده به نظر می رسد که زن مسلمان ایرانی در معرض جنگ نرم تمامعیاری قرار دارد که در این صورت می بایست آگاهی و ابزار های لازم را برای این رویارویی و مبارزه در اختیار داشته باشد. نوشتار پیش رو، اولا به اثبات وجود چنین جنگ نرمی از سوی دشمنان علیه زن مسلمان ایرانی می پردازد و ثانیا پس از بیان اهداف غرب از به راه انداختن چنیین جنگی، به عنوان ابزار و آلات جنگی موجود در این هجمه عظیم اشاره می کند و در پایان مسولیت زن مسلمان را به عنوان مهره اصلی این مبارزه بیان می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is FHSAROLP01_434. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/668011/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نجاری، فاطمه و تقوی، علی،1395،زن و جنگ نرم،اولین همایش ملی آینده پژوهی، علوم انسانی و امنیت اجتماعی،Khorramabad،https://civilica.com/doc/668011

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,919
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support